100% kompostovatelné flexibilní balení je vyrobeno z certifikovaného laminátu, který v rámci recyklace/likvidace umožňuje domácí formu kompostování. Na novém typu obalu spolupracovala společnost Parkside s výrobcem potravin a nápojů Smug.  

 

Balení, které využívá materiál Park2Nature Parkside, lze likvidovat v běžných domácích kompostech, kde se rozloží na vodu, oxid uhličitý a biomasu za méně než 26 týdnů. Podle zprávy výrobce ho lze kompostovat i průmyslově, v tomto případě by mělo dojít k rozkladu do 12 týdnů.

Nový produkt v novém

Smug uvedl na britský trh své ručně smažené bramborové lupínky. První příchutí oblíbené pochitiny se stala italská klasika Cacio e Pepe, další dvě příchutě jsou plánovany na rok 2024. Značka se stala novým počinem marketingové agentury pro potraviny a nápoje Merry Galelli se sídlem v Shoreditch. Protože udržitelnost hraje stále větší roli v nákupních rozhodnutích dnešních spotřebitelů, proto padla volba na myšlenku mít u lupínků obal, který bude možno doma kompostovat.

Udržitelná folie zachovává potřebné vlastnosti

Balení obsahuje laminát na rostlinné bázi od společnosti Parkside. Materiál obalu nabízí rychlost přenosu kyslíku (OTR) nižší než 1,0. To zajišťuje, že ručně vařené lupínky si při průchodu dodavatelským řetězcem zachovají svou uspokojivou křupavost a jedinečnou chuť. V současné době jsou brambůrky distribuovány do vybraných nezávislých prodejen v Londýně a Bristolu, další města Manchester a Brighton by měly následovat.

Zdroj: SYBA