Piloti letecké společnosti Brussels Airlines včera ráno zahájili stávku. Protest má však zřejmě o něco menší účast, než se předpokládalo, a společnost počítá s tím, že se jí podaří vypravit zhruba třetinu spojů, píše agentura Belga. Podle předchozího odhadu se aerolinky domnívaly, že budou muset zrušit až 80 procent dnešních spojů. Ranní let z Prahy do Bruselu se uskutečnil, uvádějí stránky ruzyňského letiště.

Čtyřiadvacetihodinovou stávku odbory pilotů vyhlásily v pátek. Nelíbí se jim, že společnost nechce valorizovat podle inflace některé benefity, které piloti dostávají. Podle odborů se tak sníží kupní síla zaměstnanců.

Vedení Brussels Airlines tvrdí, že kvůli stávce změnila své plány velká část ze 14.000 cestujících, kteří měli využít spoje tohoto dopravce. Buď si zvolili jiný termín letu, nebo si vybrali spoje obsluhované jinými společnostmi ze skupiny Lufthansa, do které Brussels Airlines spadá. „U našich přepážek na letišti (v Bruselu) téměř nikdo není,“ uvedl mluvčí společnosti Nico Cardone.

Let do Bruselu z Prahy odletěl dnes ráno podle plánu, ukazují stránky ruzyňského letiště. Další spoj byl naplánovaný na dnešní odpoledne.

Zdroj: ČTK