Lokomotivy Vectron se opět rozrůstají. Nové stroje tentokrát obohatí flotilu společnosti MEDWAY v Belgii v počtu 15 kusů ve vícesystémové variantě.

S cílem rozšířit zapojení do vnitrozemské železniční dopravy a přispět k jejímu dalšímu růstu na trzích severozápadního kontinentu založila přepravní a logistická společnost MSC v roce 2022 belgickou dceřinou společnost MEDWAY Belgium NV. Lokomotivy Vectron MS plánuje společnost MEDWAY využívat pro přeshraniční nákladní dopravu po Evropě směrem na východ od Antverp, a to jako návaznost na kontejnerovou lodní dopravu.

Nové lokomotivy budou nasazeny z geografického pohledu na tratích východ-západ a zlepší spojení a kapacitu mezi Belgií, Německem, Nizozemskem, Rakouskem a Polskem a vnitrozemskými zeměmi střední a východní Evropy, jako je Maďarsko, Česká republika a Slovensko.

Lokomotivy vyráběné v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu mají maximální výkon 6 400 kW a maximální provozní rychlost 160 km/h. Kromě požadovaných národních zabezpečovacích zařízení budou všechny lokomotivy vybaveny evropským zabezpečovacím systémem ETCS.

„Touto zakázkou jsme získali nového zákazníka, společnost MEDWAY Belgium. Lokomotivy Vectron, které se vyznačují spolehlivostí a flexibilitou, umožňují udržitelnou přeshraniční nákladní dopravu po celé Evropě,“ řekl Albrecht Neumann, generální ředitel pro kolejová vozidla globální společnosti Siemens Mobility..

Salvatore Prudente, výkonný ředitel společnosti MEDWAY, uvedl: „Společnost MSC pokračuje v investicích v Evropě prostřednictvím své pobočky MEDWAY, aby posílila svou nabídku intermodální přepravy a zlepšila svou schopnost obsluhovat klienty nejen svými hlavními řešeními po moři, ale také ve vnitrozemí. Zlepšováním těchto služeb poskytujeme našim zákazníkům ucelené portfolio, které vede ke zjednodušení a podpoře jejich dodavatelského řetězce. Naše týmy odborníků neustále sledují potřeby zákazníků i trendy na trhu a vidíme velký smysl v investicích do našich intermodálních kapacit, protože zákazníci jsou stále více motivováni k využívání železnice při přepravě nákladu po souši.“

Zajímavost z provozu lokomotiv:

Celkově již společnost Siemens Mobility prodala více než 1 800 lokomotiv Vectron. Vozový park Vectronů dosud najel více než 750 milionů kilometrů a lokomotivy jsou schváleny pro provoz v Belgii, Bulharsku, České republice, Dánsku, Finsku, Chorvatsku, Itálii, Maďarsku, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku a Švýcarsku.

Zdroj : Siemens Mobility