DPP

Pražský magistrát spustil web prahajede.cz, na kterém lidé naleznou informační servis o pražské dopravě. ČTK o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kromě aktualit přinese rozhovory, zajímavosti a informace o plánovaných úpravách ve všech oblastech dopravy. Již dříve Praha spustila weby poladprahu.cz o koncepčním plánu udržitelné mobility a opravujeme.to o dopravních omezeních.

„Chceme, aby Pražané měli jedno místo, kam si chodit pro zajímavé a čtivé informace o tom, co se v dopravě děje a chystá,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Texty na webu mají spíše než tradiční formu tiskových výstupů města podobu klasických novinářských článků a mají za úkol přinášet i pohledy do zákulisí a zajímavosti.

Lidé na webu najdou informace o aktuálních stavbách a projektech, jako je rekonstrukce Barrandovského a dalších mostů, stavba metra D, prodlužování a stavba nových tramvajových tratí nebo obnova trolejbusové dopravy. „Pozornost bude věnována i architektuře či dopravním technologiím, které jsou skryty před zraky cestujících. Stránky navíc představí různé historické momenty a výročí,“ sdělil Hofman.

V rozhovorech se nový web zaměří na zástupce zajímavých profesí spojených s pražskou dopravou, například na geology ze stavby metra D, pracovníky vytvářející jízdní řády, řidiče autobusů nebo zaměstnance investičního odboru, pod jejichž dohledem vznikají dopravní stavby. Web se zaměří na všechny druhy mobility, tedy na MHD, automobilovou dopravu, pěší i cyklistiku.

Zdroj  :ČTK