Zdroj: Pixabay.com

[quote]Organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, letos utratí 2,867 milionu korun. Peníze půjdou na vývoj aplikace Pražské integrované dopravy (PID), obnovu výpočetní techniky nebo nákup služebního auta. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Ropid je městskou organizací, která mimo jiné plánuje trasy linek PID nebo sestavuje jízdní řády.[/quote]

Nejvyšší částku, celkem 1,552 milionu korun by měl spolknout vývoj aplikace o veřejné dopravě.

,,Organizace ROPID dlouhodobě usiluje, aby v rámci celého systému PID existovala pouze jedna oficiální mobilní aplikace, která poskytne veškeré informace a služby pro cestujícího na jednom místě,“ píše se v dokumentu.

Součástí rozvoje je například koupě dopravním podnikem (DPP) vlastněné aplikace DPP INFO.

Na obnovu výpočetní techniky a nákup licencí programů vydá organizace 825.000 a dalších 130.000 půjde na pořízení klimatizace pro nově vzniklou serverovnu. Ropid chce rovněž koupit nové služební auto za 350.000 korun.

Ve fondu investic má Ropid podle dokumentu na letošní rok zhruba 4,8 milionu korun, z nichž je zhruba půl milionu korun přebytek z loňska. Předpokládaný zůstatek ve fondu investic je plánován k 31. prosinci 2018 na 1,971 milionu.

Ropid je městskou příspěvkovou organizací založenou v roce 1993. Praha jeho prostřednictvím financuje veřejnou dopravu. Ropid také vyřizuje smlouvy s jednotlivými dopravci a za úkol má také sestavovat jízdní řády, plánovat trasy jednotlivých linek i umisťování zastávek.

Zdroj: ČTK

DPP