[quote]Kvůli čtyřdennímu Signal festivalu, který začíná ve čtvrtek, bude omezena doprava v centru Prahy. V ulicích, kterými vedou trasy festivalu, bude procházet mnoho chodců a proto zde v čase festivalu bude snížena maximální povolená rychlost na 30 kilometrů v hodině. Program začíná každý den v 19 hodin a pokračuje do půlnoci. Loňský ročník do pražských ulic přilákal 578.000 lidí.[/quote]

Dopravně frekventovaná místa, kudy budou procházet návštěvníci festivalu, jsou Křižovnická ulice, Mánesův most, náměstí Míru a přechod přes Vinohradskou ulici. Řidiči projíždějící Starým Městem, Malou Stranou a Vinohrady by měli dbát zvýšené opatrnosti.

,,Policisté v souvislosti s tímto festivalem připravují opatření, kterého se budou účastnit desítky policistů. Ti budou dohlížet jak na dopravní situaci, tak i na veřejný pořádek,“ sdělil ČTK tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Na návštěvníky u každé instalace bude dohlížet bezpečnostní služba, kterou zajišťuje pořadatel. Strážníci budou kontrolovat veřejný pořádek v širším okolí.

Pořadatelé letos nově rozdělili festival na dvě trasy. Trasa v centru s 15 zastaveními je dlouhá 5,8 kilometru, pět instalací na Vinohradech je rozmístěno na 2,2 kilometru. Čtyři instalace jsou umístěné také v Galerijní zóně, která zájemce za 100 korun zavede do Colloredo-Mansfeldského paláce, Domu uměleckého průmyslu DUP 39, paláce U Stýblů a do Zrcadlové kaple Klementina.

Na festivalu bude vystavovat svá díla 22 umělců a uměleckých skupin z deseti zemí. Mezi nimi budou tvůrci například ze Španělska, Francie, Austrálie, Japonska a Kanady. K oslavě pěti let festivalu budou každý večer od 23:00 promítány na fasádu kostela sv. Ludmily na náměstí Míru všechny projekce, které zde mohli návštěvníci vidět od roku 2013.

Festival v lednu pražští zastupitelé schválili podporu pro letošní rok 6,5 milionu korun a ve víceletých grantech 6,2 milionu ročně.

Zdroj: ČTK