Asistenti přepravy během bezpečnostní akce v noci na dnešek vykázali v Ostravě z tramvají 13 procent cestujících. Nejčastějším důvodem byla jízda bez platné jízdenky, v několika případech šlo o obtěžující jednání pod vlivem alkoholu. Asistenti přepravy spolu se strážníky zkontrolovali 1404 cestujících v 55 spojích, z tramvají vykázali 183 pasažérů. ČTK to sdělila mluvčí Dopravního podniku Ostrava (DPO) Tereza Šnoblová.

V ostravské městské hromadné dopravě šlo o letošní třetí noční mimořádnou bezpečnostní akci, při které asistenti vyrazili do terénu nad rámec běžných směn. Při předchozí akci v únoru vyloučili z tramvají téměř 11 procent cestujících.

Tentokrát se noční akce uskutečnila v tramvajových linkách v Porubě, Mariánských Horách a v centru města. „Konkrétně se 11 asistentů přepravy a šest strážníků orientovalo na úseky Nová Ves, vodárna – Telekomunikační škola a Karolína – Hulváky,“ uvedla Šnoblová.

Asistenti přepravy působí v DPO sedmým rokem. „Zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného, nepokutují,“ uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK