Invoitix

Ředitel Korean Air se omluvil za „nezralé“ chování svých dvou dcer a uvedl, že obě dvě – každá kvůli jiné kontroverzi – okamžitě odstupují z pozic ve společnosti. Informovala o tom agentura Reuters.

Nejmladší z jeho dcer Čo Hjon-min, dřívější viceprezidentku společnosti, vyšetřuje policie kvůli incidentu na poradě, na níž údajně chrstla vodu do obličeje jednoho z kolegů kvůli tomu, že ji neuspokojovaly jeho odpovědi. Žena se později veřejně za své „pošetilé chování“ omluvila. Odmítla tvrzení, že na kolegu vodu vychrstla, ale přiznala, že do něj strčila.

Její starší sestra Čo Hjon-a v roce 2014, kdy zastávala funkci viceprezidentky, zdržela let z New Yorku do Soulu kvůli špatně naservírovaným oříškům. Na letušku, která oříšky nepřinesla na tácku, nýbrž v pytlíku, údajně křičela nadávky a fyzicky ji napadla. Trvala na výměně vedoucího palubní posádky a letadlo se muselo vrátit ze startovací dráhy k nástupní bráně.

V roce 2015 byla Čo Hjon-a odsouzena za porušení pravidel leteckého provozu a strávila několik měsíců ve vězení. Za své chování se omluvila a vzdala se svých funkcí. Před necelým měsícem začala znovu pracovat na vedoucí pozici v přidružené společnosti Korean Air.

Oba incidenty vyvolaly v Jižní Koreji značné pohoršení. Hospodářství země dominují mocné rodové průmyslové konglomeráty, takzvané čeboly, a nemálo Jihokorejců s nelibostí vidí, když špatné chování bohatých a mocných ujde trestu, napsala agentura Reuters.

Čo Hjon-min a Čo Hjon-a jsou vnučkami zakladatele konglomerátu Hanjin Group, jednoho z obrovských jihokorejských čebolů.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP