[quote]Železniční dopravce RegioJet přepravil v Česku ve svých vlacích za první pololetí 2,2 milionu cestujících, což je o 470.000 meziročně výše, uvedl v tiskové zprávě mluvčí firmy Aleš Ondrůj. Nárůst je dán především tím, že od poloviny loňského prosince jezdí tři páry nových spojů mezi Prahou, Brnem a Břeclaví. Hospodářské výsledky firma zatím nezveřejnila ani za loňský rok.[/quote]

Za celý letošní rok dopravce, který patří podnikateli Radimu Jančurovi, očekává pět milionů přepravených lidí. Od poloviny prosince už bude vypravovat mezi Prahou a Brnem devět párů vlaků denně, od příštího června deset. Původně chtěl jezdit s 12 páry denně. Kapacitu na trati Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dopravci přidělila, přestože v minulosti několikrát zopakovala, že kapacita brněnského nádraží je ve špičkách zcela vyčerpaná.

Nárůst počtu cestujících hlásily již dříve za pololetí i České dráhy, které přepravily o 1,3 milionu lidí více, celkově 86,9 milionu. Pasažéři státnímu dopravci přibývali především v dálkové a příměstské dopravě.

Vlaky RegioJetu, které nyní jezdí do Brna, končí buď v Bratislavě, nebo ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Dále dopravce jezdí s vlaky na trati mezi Prahou a Ostravskem, některé pokračují až do Košic na východ Slovenska. Jeden pár vlaků také jezdí z Prahy přes Přerov do Starého Města.

Zdroj: ČTK