[quote]Při dopravních nehodách na českých silnicích zemřelo v říjnu zatím 43 lidí. Loni ve stejném měsíci si havárie vyžádaly 36 životů. Vyplývá to ze statistik na webu dopravní policie. Od začátku letošního roku zemřelo při nehodách 386 lidí.[/quote]

Ve třech říjnových dnech si havárie vyžádaly shodně čtyři oběti. V dalších dvou dnech přibylo do statistik po třech mrtvých.

Navzdory počínajícímu podzimu byly mezi oběťmi říjnových nehod i cyklisté a motorkáři. Poslední řidič motorky zemřel v sobotu u Jaroměře na Náchodsku po nárazu do boku před ním jedoucí dodávky, která pravděpodobně odbočovala vlevo. V pondělí v Hradci Králové zahynul třiapadesátiletý cyklista, do kterého zezadu narazilo osobní auto.

Zatím nejtragičtějším měsícem na českých silnicích byl letos srpen s 56 oběťmi. Následuje červenec se 47 a květen se 46 mrtvými při nehodách.

Nejčastější příčiny tragických nehod jsou podle policie dlouhodobě stejné. Patří mezi ně hlavně nepřizpůsobení rychlosti, nevěnování se řízení a nedání přednosti v jízdě.

V loňském roce si nehody na českých silnicích vyžádaly 460 obětí, což byl nejnižší počet od roku 1961, kdy policisté začali sestavovat ucelené statistiky nehod. Důvodem byla opatření související s epidemií koronaviru, která loni hlavně na jaře a pak také na podzim výrazně utlumila provoz.

 

Zdroj : ČTK