[quote]Technologie RFID se v potravinářském průmyslu používá nejenom k automatizaci procesů, ale i jako funkce sledování zboží v reálném času, což přispívá k efektivnímu sledování poptávky a plánování zásob. Další možností je využití RFID jako nástroje snižování plýtvání potravinami.[/quote]

Funkce správy data spotřeby Selfly Store s podporou RFID je speciálně navržena tak, aby pomohla obchodníkům s potravinami, , dodavatelům potravin a dalším poskytovatelům čerstvých potravin, snižovat plýtvání potravinami.

 

Automatické sledování dat i zadání pravidel pro slevy zboží

S využitím udržitelných ECO RFID tagů od společnosti Stora Enso a Selfly Cloud lze v reálném čase sledovat datum expirace v každém obalu čerstvých potravin. Technologie RFID poskytuje produktům jedinečnou identitu, není nutná žádná ruční kontrola dat vypršení expirace.

Automatická upozornění na produkty, jejichž platnost brzy vyprší, jsou viditelná v Selfly Cloud. Upozornění lze také přijímat e-mailem. To umožňuje operátorům včas reagovat, aby např. podpořili prodej položek před dosažením data vypršení platnosti nebo data spotřeby. Systém dává operátorům rovněž možnost automatizovat pravidla pro slevu specifická pro jednotlivé položky, kdyžse blíží ke konci své životnosti. Díky této vzdálené správě cen lze zvýšit prodej produktů, jejichž platnost brzy vyprší, aniž by bylo zapotřebí zaměstnanců na místě prodeje.

 

Zákazník se k prošlému zboží prostě nedostane

Obrazovku Selfly Intelligent Cabinet lze použít k zobrazení propagačních akcí, slev nebo jiných reklam, které zvýší prodej produktů, jejichž platnost vyprší. Reklamy lze vytvářet a aktivovat na dálku. Pokud nastane situace, kdy životnost produktu vyprší před vyjmutím z lednice, regálu apod., lze povolit i automatické uzamčení skříně. To pomáhá zabránit tomu, aby spotřebitelé používali regály v chladících boxech před odstraněním prošlých položek.