Zdroj: Pixabay.com

[quote]Služba veřejného sdílení aut Car4Way se v říjnu letošního roku rozšíří do Brna. Na dnešním setkání s novináři v Praze to řekl majitel společnosti Pavel Louda. V moravské metropoli podle něj firma prostřednictvím takzvaného carsharingu v první fázi nabídne k užívání 50 vozů. Car4Way čtyři roky působí v Praze, kde v současnosti nabízí 600 vozů, což z ní činí největšího poskytovatele volného carsharingu v ČR.[/quote]

,,Brno po vzoru Prahy dneska vytvořilo legislativní rámec pro veřejné sdílení vozů, primárně v centru. Zóny které tam jsou vyhrazeny, jsou otevřeny pro vozy carsharingu,“ řekl ČTK Louda.

Firma podle něj plánuje do budoucna počet nabízených aut v Brně navyšovat.

,,Domníváme se, že po Novém roce bychom měli překročit hranici 150 aut,“ dodal Louda.

Na jaře příštího roku plánuje firma rozšířit počet nabízených aut i v Praze, a to na 850 vozů. Před čtyřmi roky zde společnost začínala s asi 20 vozy, dodal Louda.

Cena zápůjčky se liší podle typu vozu. Například modely Citigo a Fabia spadající do tarifu Mini jsou podle webu Car4Way na 24 hodin a 200 kilometrů k dispozici za 990 Kč.

Louda uvedl, že do budoucna se firma nebrání expanzi do dalších měst, například Ostravy nebo Liberce.

,,Primárně je u těch měst strašně důležité, aby byla otevřená službám mobility,“ podotkl.

Sdílení vozů je v posledních měsících v tuzemsku na vzestupu, a to zejména v Praze. Kromě Car4Way jsou tu například služby AjoAutonapůl nebo Revolt.

Zdroj: ČTK

DPP