Zdroj: Freeimages.com
Invoitix

[quote]Společnosti Ray Service ze Starého Města na Uherskohradišťsku, která vyrábí kabelové svazky a elektromechanické celky pro letecký, zbrojní a automobilový průmysl, loni vzrostl zisk na téměř 30,1 milionu korun. Meziročně je to o asi 3,3 milionu korun více. Tržby za prodej zboží, vlastních výrobků a služeb firmě ve srovnání s rokem 2016 vzrostly o více než 49,7 milionu korun na necelých 348,9 milionu korun. Vyplývá to z konsolidované účetní závěrky, která je součástí výroční zprávy firmy zveřejněné na webu www.justice.cz.[/quote]

Z 57 procent se na loňských tržbách společnosti podílel export. V roce 2016 činil podíl tržeb od zahraničních zákazníků 67 procent, o rok dříve to bylo 61 procent. Firma obchoduje především se státy, jako jsou Německo, Švýcarsko a Slovensko. Dále vyváží do Rakouska, Itálie, USA, Norska nebo Velké Británie.

Společnost loni investovala přes devět milionů korun. Z toho téměř 3,5 milionu korun uvolnila na software, přes 2,3 milionu korun na stroje a zařízení a více než 1,9 milionu korun na dopravní prostředky. Na výzkum a vývoj firma loni vynaložila další tři miliony korun.

Ray Service podle výroční zprávy usiluje o udržení přední pozice na českém trhu a významné pozice na evropském trhu v oblasti výroby kabelových svazků, a to zejména těch určených pro obrannou a leteckou techniku.

,,Dlouhodobým cílem je vybudovat výrobní schopnost na úrovni elektromechanických celků a elektroniky s využitím vlastních i kooperačních výrobních a vývojových kapacit,“ uvedl management společnosti.

Firma působí na trhu od roku 1995, její základní kapitál činí dva miliony korun. Společnost začínala s pěti zaměstnanci, loni pro ni v průměru pracovalo 200 lidí, o 16 více než v roce 2016. Předloni Ray Service navázala spolupráci s firmou VISC, se kterou se zapojila do výukového programu na základních a středních školách.

V roce 2004 postavila firma v průmyslové zóně ve Starém Městě novou halu, později ještě výrobní plochy rozšířila. Původně se orientovala na vojenský průmysl, postupně se uplatnila i v dalších odvětvích.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP