Zdroj: Pixabay.com

[quote]Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v Karlovarském kraji opravuje hned několik nádraží. Pracuje se v Sokolově, v Kynšperku nad Ohří i v Lokti. Opravy všech tří nádraží mají být dokončeny v roce 2018, řekl ČTK ředitel Správy osobních nádraží SŽDC Patrik Konopásek. Chystají se ale i opravy dalších.[/quote]

,,Sokolov je nevýznamnější investiční aktivita zahajovaná v letošním roce. Kromě Sokolova jsme zahájili dílčí opravné práce na výpravní budově v Kynšperku a v Lokti. Ty budou dokončeny v první polovičce příštího roku. Zároveň připravujeme projektové aktivity pro další investiční akce, rekonstrukce výpravních budov. Nejvýznamnější bude v Chebu, Františkových Lázních, v Bečově nad Teplou a v Aši, samozřejmě ve středobém výhledu,“ uvedl Konopásek.

V Lokti a Kynšperku jde zejména o opravu střech výpravních budov, ale i opravy fasády nebo výměnu oken. Rekonstrukce kynšperského nádraží má stát zhruba 7,6 milionu korun bez DPH, práce na loketském nádraží přijdou na 5,1 milionu korun bez DPH.

Výší investice největší je ale dlouho plánovaná rekonstrukce nádraží v Sokolově. V objektu vznikne nová odbavovací hala blíž dopravnímu terminálu se sociálním zázemím i drobnými doplňkovými službami, jako je prodej občerstvení, tisku a podobně. Rekonstrukce sokolovského nádraží, která má skončit na podzim příštího roku, vyjde na 24 milionů korun.

Zdroj: ČTK

DPP