Invoitix

Na více než 12 hodin zablokovala dálnici D1 mezi Bohumínem na Karvinsku a polskou hranicí nehoda dvou nákladních a jednoho osobního vozu. Kolem 21:00 se podařilo provoz obnovit v jednom jízdním pruhu. Jeden člověk při kolizi zemřel a další dva utrpěli zranění. Zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. ČTK o havárii informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Provoz na dálnici byl ve směru do Polska od rána zastavený. Krátce před 21:00 se jej podařilo částečně obnovit v jednom pruhu. Předcházelo tomu přeložení historického tanku, který převážel jeden z havarovaných vozů, a vyproštění havarovaných nákladních vozů. Druhý převážel osobní auta. Nehoda se podle Michalíkové významněji nepodepsala na vzniku kolon, policistům se dařilo dopravu odklánět na Bohumín a polské Chalupki.

Nehoda se stala po 08:35. Podle dostupných informací nejprve u krajnice zastavil tahač převážející historický tank na ukázkovou akci na Karvinsku, za ním pak zastavilo osobní auto. Do osobního vozu následně narazil kamion s návěsem, který převážel automobily. Jeho řidič se pravděpodobně nevěnoval řízení. Policisté totiž nenašli žádnou brzdnou dráhu.

Na místě zemřel pětasedmdesátiletý řidič osobního vozu. Jeho o 24 let mladší spolujezdec a řidič kamionu utrpěli zranění. „Záchranáři již nemohli pomoci jedné osobě, která zůstala zaklíněna v havarovaném automobilu, a lékař u ní musel konstatovat smrt,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Zraněného spolujezdce museli vyprostit hasiči. Jevil známky poruchy vědomí a šokového stavu, byl v přímém ohrožení života. Utrpěl mnohočetná poranění. Záchranáři jej uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a převedli na přístrojem řízenou ventilaci. Letecky ho transportovali do Fakultní nemocnice Ostrava. Humpl dodal, že do stejného zdravotnického zařízení sanitka přepravila také dalšího muže středního věku s lehkým poraněním nohy.

Mluvčí hasičů Kamila Langerová řekla, že na místě nehody zasahovaly tři jednotky hasičů. Postaraly se o vyproštění muže z vraku auta. Hasiči také zastavovali únik provozních kapalin z havarovaných vozů.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP