Invoitix

[quote]Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies prohloubil ve třetím čtvrtletí ztrátu na 1,46 miliardy USD (31,4 miliardy Kč) z 1,06 miliardy USD ve druhém čtvrtletí. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informovaný zdroj. Společnost nyní čelí právním problémům a přísným kontrolám regulátorů po celém světě.[/quote]

Čisté příjmy se však zvýšily o 14 procent na dvě miliardy USD a hrubé objednávky o 11,5 procenta.

Uber je soukromou společností, nemusí tak zveřejňovat své hospodářské výsledky. Firma však na počátku letošního roku začala zveřejňovat některé údaje z hospodářských výsledků, aby nabídla pohled na svůj výkon.

V úterý konsorcium vedené SoftBank Group zahájilo tendr na koupi akcií Uber. Již dříve japonská firma uvedla, že někteří počáteční investoři Uberu jí plánují prodat své akcie. Jsou mezi nimi investiční firmy Benchmark, která vlastní 13 procent akcií v hodnotě devět miliard USD, a Menlo.

Uber v letošním roce zasáhla řada skandálů. Nejnověji čelí vyšetřování kvůli oznámení, že se loni hackeři dostali k datům 57 milionů zákazníků a řidičů a firma jim zaplatila 100.000 dolarů, aby údaje vymazali a o útoku mlčeli.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP