UPM Raflatac patří k leaderům v oblasti udržitelného označování prostřednictvím inovativních materiálů a služeb především pro segment samolepicích etiket. Na konci loňského roku představil novou řadu papírových etiket vyrobených ze 100% recyklovaných vláken určených pro potřeby označování potravin, maloobchodu a logistiky.

V nabídce UPM Raflatac jsou vysoce kvalitní papírové i plastové etikety, které jsou běžně využívány pro podporu značek či další formu propagace. Společnost provozuje globální síť výrobních závodů, distribučních terminálů i prodejních kanceláří. V současnosti zaměstnává přibližně 3 000 lidí. UPM Raflatac je součástí UPM. Novinkou z konce minulého roku jsou etiketové substráty na bázi recyklovaného papíru.

100% recyklát bez přítomnosti fenolů

Nový typ etiket je využitelný pro potřeby označování potravin, maloobchodu a logistiky a zároveň přispívá k celkové udržitelnosti obalů. Substrát ze 100% recyklovaných papírů lze využívat i pro etiketování termálními papírovými etiketami s důrazem na udržitelnost, je bez obsahu fenolů.

Zdroj : SYBA

DPP