Pardubický magistrát udělal změny v dopravě před vjezdem do podzemních garáží u nákupního střediska v centru města. Díky nim by se v garážích neměla hromadit auta, což tam zvyšovalo koncentraci oxidu uhličitého. ČTK to řekl vedoucí odboru dopravy Jiří Zubák. Úpravy mají zlepšit situaci na hlavní křižovatce, aby byla ve špičkách průjezdná a nekolabovala tam doprava.

První dopravní opatření udělal magistrát v úterý 7. listopadu. Podjezd do garáží Paláce Pardubice osadil mobilní červenobílou zábranou. Řidiči od té doby nemohli od křižovatky z Hradecké ulice odbočit do obchodního centra. Museli jet kousek dál na kruhový objezd a vrátit se zpět. Z centra pak vyjížděli jen jedním směrem, a to ke křižovatce na Hradecké ulici.

Ode dneška odbor dopravy provedl mírnou úpravu. Auta tak mohou vyjíždět z Paláce Pardubice i doleva směrem na Závodu míru, což předtím možné nebylo. V mobilní zábraně, která je jako skládačka složená z červených a bílých dílů, vytvořil odbor dopravy průjezd pro vyjíždějící auta.

„Předtím se mohlo odbočit směrem na Wonkův most nebo Masarykovo náměstí. Teď bude možné odbočení do ulice Závodu míru. Změnu jsme provedli, protože se uvnitř Paláce Pardubice začaly hromadit osobní automobily, které vytvářely vysoký obsah CO2 a hrozilo spuštění požárních alarmů,“ řekl vedoucí odboru.

Odbor po konzultaci s policií dopravní změny zaváděl, protože kolem Paláce Pardubice vede hlavní objízdná trasa kvůli mostu kpt. Bartoše, kde je od února kyvadlová doprava. Situace na hlavní křižovatce u obchodního centra byla často nebezpečná. „Najížděla tam auta, zablokovala celou křižovatku. Docházelo k ohrožení průjezdu vozidel IZS, sanitek, hasičů, vozy MHD měly zpoždění,“ řekl Zubák.

Po Hradecké ulici denně projede 23.000 aut. Nové dopravní opatření podle vedoucího odboru pomohlo, křižovatka se uvolnila. „Teď ke křižovatka relativně průjezdná. V minulosti doprava stála až k Polabinám,“ řekl Zubák. Dopravní zkoušku teď zažije lokalita v pátek, protože obchodní centrum slaví 15 let existence a pořádá akce. Očekává se koncentrace vozidel a dopravní problémy, dodal Zubák.

Zdroj: ČTK