Společnost UPS informuje o plánu zaměřeném na akvizici Bomi Group, mezinárodního poskytovatele logistických služeb ve zdravotnictví. Transakce rozšíří síť UPS Healthcare ve 14 zemích Evropy a Latinské Ameriky o logistická centra s řízenou teplotou a také o téměř tři tisícovky kvalifikovaných pracovníků z týmu skupiny.

„Bomi jako přední světová logistická společnost v oblasti zdravotní péče vylepší naše portfolio služeb a urychlí náš záměr stát se jedničkou v poskytování komplexní logistiky ve zdravotnictví,“ říká Kate Gutmann, výkonná viceprezidentka a prezidentka pro mezinárodní přepravu, zdravotnictví a řešení pro dodavatelské řetězce. „Zaměstnanci UPS Healthcare a Bomi Group sdílejí podobné hodnoty a naše firemní kultury jsou pevně zakořeněny v neúnavném cílení na kvalitu. Spojení našich dvou týmů umožní našim zákazníkům v oblasti zdravotní péče vyvíjet a dodávat inovace, které zachraňují životy.“

Skupina poskytuje od roku 1985 služby s vysokou přidanou hodnotou pro odvětví Medtech a Pharma s přístupem na míru šitým každému zákazníkovi. Během svého působení na trhu si vytvořila pevné a dlouhodobé obchodní vztahy s více než 150 nadnárodními zákazníky po celém světě, informuje Bomi.

Klíčoví představitelé Bomi Group, včetně generálního ředitele Marca Ruiniho, budou i po dokončení akvizice pokračovat ve svých funkcích, aby zajistili kontinuitu služeb zákazníkům skupiny. Zaměstnanci Bomi Group budou hrát rovněž zásadní roli ve sloučené organizaci.

„Během více než 35 let fungování na trhu zdravotnické logistiky vyvinul náš tým špičkové služby v oboru, navržené tak, aby splňovaly a překonávaly potřeby našich zákazníků z oblasti zdravotnické techniky a léčiv,“ konstatuje Marc Ruini. „Připojení k týmu UPS umožní rozšířit nabídku služeb a posílit integraci a výkonnost globální sítě pro naše zákazníky.“ 

Akvizice rozšíří globální působnost UPS Healthcare o více než 350 vozidel s řízenou teplotou a 391 tisíc metrů čtverečních ploch pro skladování. Zajistí svým klientům rychlejší přepravní časy, větší flexibilitu výroby a širší nabídku, a tak i atraktivitu pro jejich nové zákazníky. Akvizice bude hrát klíčovou roli při dodávkách farmaceutické a biologické léčby nové generace vyžadující ve stále větší míře časově kritickou a teplotně citlivou logistiku.

„Zaměřujeme se na budování logistických kapacit a služeb v oblasti zdravotnictví, které našim zákazníkům umožňují doručovat nejnovější inovace ve zdravotnictví,“ vysvětluje prezident UPS Healthcare Wes Wheeler. „Jsme nadšeni, že můžeme spojit talent, odborné znalosti a schopnosti skupiny Bomi se společností UPS Healthcare. Společně budeme našim zákazníkům poskytovat bezkonkurenční řešení, která budou podpořena integrovanou a inteligentní globální logistickou sítí UPS.“

Akvizice skupiny Bomi je součástí pokračujícího rozšiřování sítě a služeb obchodní jednotky UPS Healthcare, jež má uspokojit rostoucí poptávku. UPS Healthcare po zahrnutí této akvizice zdvojnásobí v porovnání s rokem 2020 svou globální působnost. Nedávná expanze zahrnuje nově vybudované specializované moderní logistické prostory zaměřené na zdravotnictví v Německu či Austrálii plus rozšířené areály v Maďarsku a Nizozemsku.

Společnost UPS Healthcare také nedávno vylepšila službu UPS Premier, která je založena na vyspělých technologiích a dokáže upřednostnit a sledovat kritické zásilky s přesností tři metry kdekoli v globální síti UPS. Zmíněná služba přináší zákazníkům UPS Healthcare celosvětový přehled, kontrolu, spolehlivost a garanci kvalitního doručení zásilek.

Uvedená vylepšení a nové služby umožňují splnit komplexní a různorodé potřeby zákazníků UPS Healthcare. Pomáhají proměnit logistiku v jejich konkurenční výhodu, uvádí společnost.

Transakce, která by podle očekávání měla být uzavřena do konce roku, podléhá schválení regulačních orgánů. Hodnota a podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Zdroj : UPS