Invoitix

Pražská Technická správa komunikací (TSK) začne v pondělí 3. dubna s každoročním jarním blokovým čištěním ulic. Lidé budou muset jako každý rok kvůli čištění přeparkovat auta, na začátek prací v jejich ulici je upozorní značky. Jako první přijdou příští týden na řadu některé ulice v Praze 2, 4, 6, 8, 9, 11, 15, 16 a 17. Následovat bude zbytek metropole, Pražská památková rezervace se bude čistit o víkendech.

„Tradičně půjde o celkový strojní i ruční úklid ulic po zimním období, kdy se odstraní zejména zbytky posypového materiálu a další nečistoty, které by během letních měsíců zvyšovaly v ulicích prašnost,“ uvedla Lišková. Dodala, že značky upozorňující na úklid se na daném místě objeví vždy v týdenním předstihu a lidé všechny potřebné informace najdou na webu.

Naplánovaný harmonogram nenarušila studená fronta, která přinesla ve velké části republiky sněžení. V pondělí i v úterý mírně sněžilo i v metropoli, sníh se však na silnicích nedrží. Další část úklidu bude na podzim, začne v září a skončí v listopadu i s úklidem spadaného listí.

Zdroj  :ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP