Desítky dětských kočárků, několik zubních protéz, ale i dva psy zapomněli loni cestující v rakouských vlacích a na nádražích v této alpské zemi. V tiskové zprávě o tom informovaly rakouské dráhy ÖBB, v jejichž ztrátách a nálezech se za loňský rok shromáždilo na 27.000 předmětů.

Nejčastěji cestující ztráceli tašky, kufry nebo batohy (celkem 8900) a elektroniku jako mobilní telefony a fotoaparáty (4900). V první trojici tyto skupiny předmětů doplnily peněženky, peníze a cenné papíry (3400).

Cestu do ztrát a nálezů si ale našla i řada výrazně kurióznějších předmětů. Například 38 pomůcek k chůzi, ať už jde o berle, hole nebo chodítka, dále 16 naslouchátek, čtyři rovnátka, tři zubní protézy a dvě kolečková křesla. Lidé při cestování zapomněli i 34 dětských kočárků a dokonce dva psy.

Celkový počet 27.000 předmětů znamená nárůst o 42 procent oproti roku 2021, kdy se ovšem vlakem kvůli pandemii covidu-19 jezdilo méně. O něco více než třetinu – 34 procent – ztracených předmětů si jejich majitelé zase vyzvedli.

Zdroj  :ČTK