Singapurská společnost SATS, která se zabývá pozemním odbavováním nákladů v letectví a cateringem, koupí za 1,19 miliardy eur (29,3 miliardy Kč) francouzskou firmu Worldwide Flight Services (WFS). Stane se tak největší společností pro odbavování leteckého nákladu na světě.

WFS v současnosti vlastní dceřiná společnost americké investiční společnosti Cerberus Capital Management. Síť sloučené společnosti pokrývá obchodní trasy, na které připadá více než 50 procent celosvětového objemu leteckého nákladu. Hlavními konkurenty firmy budou poskytovatel leteckých služeb Swissport a poskytovatel letištních a cestovních služeb dnata.

Tržní hodnota SATS činí 4,35 miliardy singapurských dolarů (77,5 miliardy Kč). Jejím největším akcionářem je singapurská státní investiční společnost Temasek Holding, která vlastní 41 procent akcií. SATS uvedl, že Temasek bude hlasovat pro transakci. Ta by měla být dokončena do března příštího roku.

Společnost WFS vznikla v roce 1984 a je největším světovým poskytovatelem logistických služeb pro leteckou nákladní dopravu a významným poskytovatelem služeb v pozemním odbavení a technických služeb. Má více než 300 zákazníků a 32.300 zaměstnanců. Za rok do letošního března měla tržby 1,72 miliardy eur a hrubý provozní zisk 232 milionů eur.

Zdroj : ČTK

DPP