Člen dozorčí rady Škoda Transportation a bývalý generální ředitel plzeňského strojírenského podniku Josef Bernard. V roce 2015 vstoupil do ČSSD, za kterou bude kandidovat v krajských volbách, pravděpodobně jako krajský lídr. Praha, 13. 1. 2016. Foto: Václav Kozák

Vedení ministerstva dopravy je pro tuto chvíli kompletní. Na pozici náměstka za člena vlády byl úřadem potvrzen dosavadní starosta Všerub na Plzeňsku Václav Bernard (STAN). Už dříve se politickým náměstkem na ministerstvu stal také Tomáš Vrbík, který přišel z Hospodářské komory. Vyplývá to z údajů ministerstva dopravy.

Bernarda na pozici náměstka ministra Martina Kupky (ODS) nominovalo hnutí STAN, v něm je Bernard předsedou odborné komise hnutí pro dopravu a infrastrukturu. Vrbík, který je členem ODS, byl dosud tajemníkem Hospodářské komory. Pozici náměstka ministra si Vrbík už v minulosti vyzkoušel například na ministerstvu životního prostředí, vedle toho působil i na ministerstvu vnitra nebo úřadu vlády.

Resort dopravy tak znovu obsadil místa politických náměstků po více než čtyřech letech. V závěru roku 2017 skončil ve funkci náměstka za člena vlády Milan Feranec z hnutí ANO. Od té doby zůstaly posty politických náměstků na úřadu neobsazeny.

Další místa ve vedení ministerstva dopravy se zatím nemění. Na postu státního tajemníka byl před pár týdny potvrzen Martin Vavřina, který uspěl ve výběrovém řízení. Dalšími náměstky ministra jsou Lenka Hlubučková, Ladislav Němec, Jakub Kopřiva a Jan Sechter. Ministr Kupka už po svém nástupu řekl, že zatím velké personální změny nechystá a chce se nejprve důkladně seznámit s chodem úřadu.

Zdroj : ČTK

DPP