Živý návrat IPACK-IMA, známého mezinárodního veletrhu pro zpracovatelský a obalový sektor, představoval syntézu nejlepších technologických řešení z hlediska výzkumu a inovací. Řešení, která nemohla být kvůli Covidu zpropagována na odpovídající mezinárodní platformě, se konečně dočkala a byla představena na hojně navštíveném Fiera Milano.

IPACK-IMA 2022 organizátoři zhodnotili jako úspěch, ke kterému přispěl i fakt vhodného propojení s některými dalšími souvisejícími veletrhy, především se známým veletrhem Pharmintech.

Na, zatím posledním ročníku IPACK-IMA, bylo představeno více než 2 000 produktových a procesních inovací, které budou formovat dynamiku výroby v příštích několika letech v potravinářském i nepotravinářském sektoru. Jako makrotrendy se jednoznačně ukázaly udržitelnost a digitalizace.

Trendy presentovány vystavovateli i doprovodnými akcemi

S řadou trendů se mohli návštěvníci seznámit i ve více než 25 aktualizačních a networkingových akcích, včetně mezinárodního fóra Packaging Speaks Green, které bilancovalo zelenou revoluci v obalovém průmyslu. K významným doprovodným programům patřil i Galavečer, kde byla předávána ocenění Best Packaging innovation Awards a World Star Awards, což je nejvýznamnější mezinárodní soutěž. Zasloužený zájem vzbudila Smart Factory a IPACK-IMA Digital, které přenesly návštěvníka do skutečného výrobního prostředí budoucnosti. Cestu nejinovativnějšími materiály nabídl IPACK-Mat, projekt, který presentoval obalové materiály od více než 180 vystavovatelů. Speciální oblast byla věnována chytrým a ekologickým designům ve spolupráci s CONAI, hlavním partnerem IPACK-Mat a klíčovým hráčem v tématu cirkularity.

Řeč čísel

Podle organizátorů překonala IPACK-IMA i původně odhadovaná očekávání: na veletrhu bylo 1 166 vystavovatelů, z nichž 24 % ze zahraničí. Navštívilo ho 59 837 odborníků z více než 122 zemí a nechybělo ani cca 400 akreditovaných mezinárodních odborných novinářů. Další ročník veletrhu IPACK-IMA je naplánován na 27. až 30. května 2025. IPACK-IMA bude opět součástí projektu The Innovation Alliance a bude se znovu konat i v roce 2025 na Fiera Milano ve stejnou dobu jako Print4All, GreenPlast a Intralogistica Italia, aby reprezentoval celý výrobní řetězec na jediné akci se silnou mezinárodní přitažlivostí.