Zdroj: Pixabay.com

[quote]Dopravně nejkomplikovanější dny od začátku roku s sebou do Německa a Rakouska přinese prodloužený velikonoční víkend. Počítají s tím zdejší autokluby ADAC a ÖAMTC. Největší zácpy očekávají ve čtvrtek, v sobotu a v pondělí, naopak v neděli by mělo být cestování autem po dvojici zemí sousedících s Českem jednodušší.[/quote]

„Čas Velikonoc je časem cestování. Když se lidé jedoucí na dovolenou, výletníci a lidé jedoucí za prací potkají před svátky na silnici, bude na německých dálnicích plno. Nejvýrazněji to lidé pocítí ve čtvrtek odpoledne,“ píše ve své předpovědi německý autoklub. „O moc lepší to nebude ani v pondělí odpoledne,“ konstatuje ADAC s odkazem na den, kdy se velká část Němců bude po Velikonocích vracet zpátky domů.

Hustou dopravu autoklub očekává především na ose sever-jih. Řada Němců totiž na prodloužený víkend zamíří na sever k německému pobřeží, nebo opačným směrem do Alp. Zácpy a další dopravní komplikace je přitom možné očekávat prakticky na celém území spolkové republiky.

Počítat je s nimi nutné v okolí velkoměst Berlína, Mnichova, Hamburku či Kolína nad Rýnem. Zácpy se mohou vyskytnout také na dálnici A9 mezi Berlínem a Mnichovem, na dálnici A1 spojující Hamburk a Kolín nebo na dálnici A4 mezi Erfurtem a Drážďany. S problémy je třeba počítat také na A2 mezi Oberhausenem a Hannoverem, A3 mezi Oberhausenem a Pasovem, A6 mezi Kaiserslauternem a Norimberkem, A7 z Hamburku do Füssenu nebo A8, která spojuje Karlsruhe, Mnichov a rakouský Salcburk.

Řidiči kamionů nad 7,5 tuny navíc musejí vzít v úvahu to, že v pátek, neděli a pondělí smí po německých dálnicích jezdit jen v čase od 22:00 do 24:00 hodin.

Rakouský autoklub ÖAMTC počítá se třemi vlnami řidičů o velikonočním víkendu. Tu první mají ve čtvrtek a pátek tvořit především němečtí dovolenkáři, druhou a třetí pak v sobotu a pondělí hlavně rakouští řidiči. Komplikace se mohou týkat dálnic A1 z Vídně přes Linec k Salcburku, dálnice A10 spojující Salcburk a Villach a dálnic A12 a A13 směřujících od Innsbrucku ke Švýcarsku, respektive k Itálii.

Zdroj: ČTK