Machine
Na oranžové roadshow pod vlajkou společnosti STILL ČR si návštěvníci mohli doslova osahat vozíky i další manipulační techniku.
 

První zastávkou historicky první roadshow společnosti STILL ČR se 11. dubna staly České Budějovice. O týden později se akce přesunula do Plzně a poslední na řadě byla 16. května Olomouc. Návštěvníci se mohli detailně seznámit s elektrickými vozíky a další manipulační technikou, která se využívá v intralogistice. K vidění byly například nové elektrické vysokozdvižné stroje RCE, které jsou určeny pro méně a středně náročné provozy.

„Zájemci si mohli prohlédnout vysokozdvižné vozíky včetně jejich detailů: kabiny řidiče, ovládacích prvků, zdvihového zařízení, bateriového prostoru nebo stožáru,“ uvedl regionální ředitel pro oblast jižních Čech Jiří Hrubý.

V Českých Budějovicích velký ohlas vzbudily kromě nových také repasované stroje. A jak se potvrdilo, opravdu je není snadné rozpoznat od nových.

V Plzni si manipulační techniku přišli prohlédnout i studenti oboru Komplexní logistika z plzeňské Střední průmyslové školy dopravní. Ti, kdo disponovali potřebným oprávněním, si také naostro vyzkoušeli ovládání vozíků v soutěžních jízdách zručnosti. „S budoucími logistiky ze zdejší střední školy jsme navázali kontakt a těšíme se na budoucí spolupráci,“ uvedl Roman Schlenz, regionální ředitel STILL ČR.

Poslední zastávkou oranžové roadshow byla Olomouc. „Mám radost, že o akci byl zájem a že nám přálo i teplé a slunečné, i když dost větrné počasí. Zastavilo se u nás mnoho zákazníků i zájemců z řad veřejnosti. V soutěžích padaly rekordy a také parkourová show Jakuba Pančíka vzbudila velký ohlas. V jízdě zručnosti nakonec poměřili síly i sami naši kolegové,“ říká Petra Ždánská, manažerka marketingu STILL ČR. Soutěžící v jízdách zručnosti obdrželi diplom, drobné ceny a trička vytvořená speciálně pro tuto roadshow.

Na akci byli návštěvníkům po celý den k dispozici specialisté a technici společnosti pro individuální konzultace a dotazy. „Bylo vidět, že si roadshow všichni užili. Moc nás potěšil a překvapil velký zájem účastníků nejen o nové stroje, ale také o oblast bezpečnosti provozu manipulační techniky. Je to důležité a jsme rádi, že se firmy zajímají a starají o bezpečnost svých provozů a zaměstnanců,“ dodal Jan Weiss, regionální ředitel pro oblast Moravy.

Na akci nechyběl ani bohatý doprovodný program v podobě soutěží a parkourové show. Děti si pak užily malování na obličej, skákací hrad a skládání puzzlů. Roadshow moderoval Petr Rychlý.

Zdroj: Reliant

DPP