Konečně nastala doba, kdy se účastníme větších i menších veletrhů opět fyzicky a nejenom v online režimu. Významnou akcí v tomto směru byl veletrh Ipack Ima, kde nechyběly inspirující expozice, či zajímavý doprovodný program. Jednou z presentovaných novinek byl i nový typ balící technologie GStar.

Letošní Ipack Ima je pro ČR spjat především s obalovým galavečerem pořádaným WPO, kde čeští producenti patřily mezi přední vítěze, včetně i vítězných oceněních v hlavních kategorií, WorldStar, jak jsme již ostatně dříve informovali, nicméně veletrh byl svým obsazením 11 hal velmi rozsáhlý a o novinky, ukazatelé trendů či různé technologické vychytávky  tu nouze nebyla. K vystavovatelům patřila i společnost Goglio

 

Nový GStar na Ipack Ima

Nový GStar patří k nejrychlejším (až 200 balení za minutu) a nejvšestrannějším (jak vakuové, tak měkké balení) balicím linkám na trhu.

Goglio, jako jeden z předních světových hráčů v oblasti flexibilních obalů, přinesla revoluci do světa balení potravin právě představením GStar, tedy prvního vakuového balicího stroje na flexibilní balení schopného vyrobit až 200 obalů za minutu, což je dvojnásobek rychlosti výkonů obvykle využívaných současných strojů.

Technologie otestována společností Lavazza

GStar, který byl poprvé představen na posledním IPACK-IMA v Miláně, byl úspěšně testován po dobu jednoho roku společností Lavazza, která se poté rozhodla jej zakoupit.

Rostoucí pozornost věnovaná tématu udržitelnosti vedla Goglio k vývoji stroje, který může nabídnout maximální výkon jak při správě tradičních materiálů na bázi hliníku, tak při nových udržitelných mono materiálových laminátech, které mají vyšší tepelnou citlivost. GStar zaručuje maximální efektivitu a rychlost jak při výrobě měkkých, tak vakuových obalů, pro kávový prášek a zrnkovou kávu. Je vhodný pro výrobu balení od 250g do 1kg. Tajemství těchto výkonů spočívá ve změně konstrukčního řešení: poprvé Goglio použila při balení asynchronní technologii s dlouhým lineárním motorem, která je již dlouhodobě používaná v automobilovém průmyslu. Asynchronní technologie umožňuje pružně modulovat rychlost stroje.  Proces s fázemi jednotlivých kroků zpracování je dokonale symetrický.

Výhody (nejenom) pro Lavazzu

Obrovské výhody představuje rychlost, snížení nákladů a zmenšení celkových rozměrů linky.

Pro zajištění maximální efektivity lze GStar propojit se systémem Goglio MIND, cloudovou platformou pro monitorování balicích linek a závodů v reálném čase – 7 dní v týdnu a 24 hodin denně. Kromě tradičních parametrů – jako je rychlost, stav stroje a výrobní data – lze díky telemetrii sledovat cca 600 dalších parametrů a mít tak celý stroj pod kontrolou. Systém je dokonce schopen vypočítat změny účinnosti linky po změně receptury produktu.

GStar byl již jeden rok úspěšně testován ve výrobním závodě Lavazza v Settimo Torinese (TO) s vynikajícími výsledky. Na konci zkušební doby se společnost Lavazza rozhodla koupit GStar pro balení 1 kg zrnkové kávy ve verzi 160 kusů za minutu, což je rychlost více než dvojnásobná ve srovnání s nejlepšími stroji na trhu, než u tohoto typu produktu dosahují maximálně 70 balení za minutu.