Pražský dopravní podnik odstaví 94 nových autobusů Iveco Streetway kvůli únikům paliva. Uvedl to server Zdopravy.cz. Celkem má podnik zhruba 1200 autobusů. Odstavené vozy byly podle serveru dodány na základě rámcové smlouvy uzavřené v roce 2022. Podle ní má firma Iveco dodat až 253 naftových autobusů za 1,59 miliardy korun.

Od středy dočasně zmizí z pražských ulic nové vozy Iveco Streetway o délce 12 a 18 metrů. „Z důvodu předcházení vzniku škod na majetku a ohrožení zdraví osob jsme přistoupili k odstavení všech vozů,“ řekl serveru Zdopravy.cz vedoucí komunikace Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Daniel Šabík. Server napsal, že má k dispozici informace z DPP, podle kterých jsou na vině opakované úniky paliva z palivového potrubí. Odstavené autobusy budou nahrazeny jinými vozy.

Zároveň dopravní podnik přestal přejímat od výrobce zbývajících 30 vozů Iveco Streetway o délce 12 metrů. „Dodavatel vozů je o rozhodnutí DPP informován a pracuje na nápravě,“ uvedl Šabík.

Na základě rámcové smlouvy na více než dvě stovky autobusů zatím podnik od firmy objednal 124 vozů. Všechny mělo Iveco dodat už do konce dubna, ale podle serveru mají dodávky zpoždění a výrobce platí DPP penále.

Zdroj: ČTK

DPP