V Německu včera večer skončila stávka strojvedoucích společnosti Deutsche Bahn (DB), kteří se snaží vymoci vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky. Šéf odborů GDL Claus Weselsky už pohrozil dalším zastavením práce, pokud dráhy neučiní vstřícnou nabídku. Stávka, kterou v úterý večer zahájili strojvedoucí nákladních vlaků, ke kterým se v noci na středu přidali jejich kolegové z osobní dopravy, ochromila provoz nejenom na německé železnici, ale také některé spoje s Českem.

„Ta třídenní stávka byla bezohlednost především vůči našim cestujícím,“ řekla dnes odpoledne novinářům mluvčí drah Anja Brökerová. „Stávku považujeme za zbytečnou a jsme toho názoru, že pokračovat lze jen u jednacího stolu. Jsme připraveni diskutovat,“ dodala.

Weselsky mezitím prohlásil, že chce nyní poskytnout drahám trochu času, aby mohly předložit novou nabídku k dohodě. „Pokud se nic nestane, tak je další stávka nevyhnutelná,“ řekl.

Stávka, která byla od listopadu třetí, v osobní dopravě skončila v 18:00 po 64 hodinách, nákladní vlaky stály 72 hodin. Dráhy uvedly, že se jim i přes protest podařilo vypravit pětinu dálkových vlaků oproti běžnému provozu. V regionální dopravě to bylo podobné. Protest zastavil dopravu také na městské železnici S-Bahn.

„DB se nyní připravují na to, aby od sobotního rána zahájily provoz v osobní dopravě podle běžného řádu,“ řekla Brökerová. Poznamenala, že i po dnešním skončení protestu musejí cestují po zbytek dne počítat se zpožděním a výlukami, protože vlaky nadále jezdí podle nouzového řádu.

Některé spoje ale nevyjedou ani v sobotu. Příkladem je ranní spoj v 07:16 z Berlína, který vyjede z Drážďan. Prvním přímým vlakem EuroCity z německé do české metropole tak bude spoj v 09:16, u kterého DB očekávají velké vytížení.

Kvůli protestu nevyjely ani regionální vlaky mezi Chebem a městem Martktredwitz v Bavorsku. Problémy měly i některé expresy mezi Prahou a Mnichovem, které za předešlých dvou stávek omezeny nebyly. Společnost Die Länderbahn, která tuto linku provozuje pod značkou alex, nebyla ve středu na bavorském území schopna zajistit provoz.

Stávkou se odbory GDL snaží vymoci lepší platové a pracovní podmínky, zejména zkrácení týdenní pracovní doby ve směnném provozu z 38 na 35 hodin. Šéf GDL Weselsky pohrozil, že pokud dráhy neučiní zajímavou nabídku, bude následovat další stávka. Už v prosinci odboráři odhlasovali, že mohou přistoupit k časově neomezenému protestu.

Dnes v poledne, tedy o šest hodin dříve proti původnímu plánu, ukončili stávku strojvedoucí ve společnosti Transdev, která provozuje mimo jiné regionální dráhy na severozápadě a východě Německa. Odbory to zdůvodnily tím, že dopravce na rozdíl od DB podal novou nabídku k jednání. GDL jako vzorové příklady uvádějí dopravce Go-Ahead a Netinera. Obě firmy totiž souhlasily s postupným zkrácením pracovní doby na 35 hodin týdně do ledna 2028 a s vyplacením protiinflační prémie 3000 eur (73.500 Kč).

Zdroj: ČTK

DPP