Krister Sandvoss - Global Director CeMAT
Invoitix

[quote]Co zajímavého nám pověděl? Pohodlně se posaďte a přečtěte si exkluzivně na našem portálu www.elogistika.info. [/quote]

 1) Koncem minulého měsíce proběhl veletrh CeMAT, který je zaměřen na intralogistiku a řízení dodavatelského řetě Jak byste zhodnotil letošní průběh akce?

 

Letošní veletrh ukázal, že rozhodnutí uspořádat veletrhy HANNOVER MESSE a CeMAT společně bylo správné.  Vzhledem k postupující digitalizaci už nelze témata výroby a logistiky oddělovat. Úspěšně realizovat své procesy může jen ten, kdo přistupuje k dodavatelskému řetězci nad rámec podniku. Do budoucna proto chceme téma logistiky zaintegrovat do veletrhu HANNOVER MESSE ještě výrazněji.

 

2) Mohl byste našim čtenářům prozradit něco málo o historii veletrhu CeMAT?

 

CeMAT neboli Welt-Centrum für Materialfluss und Transport – Světové centrum materiálového toku a dopravy – byl poprvé uspořádán jako samostatný veletrh v rámci spojení HANNOVER MESSE v roce 1982 a zúčastnilo se ho 400 vystavovatelů. Od té doby probíhal každé dva roky. Počet vystavovatelů v následujících letech plynule stoupal a v devadesátých letech se ustálil na tisíc vystavovatelů. V roce 2002 bylo rozhodnuto, že bude CeMAT probíhat každé tři roky jako samostatný veletrh a později každé dva roky, aby mohl být ještě více přizpůsobován inovačním cyklům branže. V roce 2018 se CeMAT uskutečnil poprvé znovu společně s veletrhem HANNOVER MESSE s cílem prezentovat se v celkovém kontextu průmyslu 4.0 a  demonstrovat tím úzké propojení výroby a logistiky.

 

3) Co zajímavého mohli návštěvníci na veletrhu spatřit?

Bylo zde mnoho zajímavých produktů a řešení. Tři velcí výrobci manipulační techniky, Jungheinrich, STILL a Toyota Materials Handling, představili v pavilónech svou novou manipulační techniku, shuttle systémy a řešení pro sklady. V halách byla prezentována nastavitelná řešení pro sklady, jeřáby a zdvihací zařízení, softwarová řešení, regálové systémy nebo baterie. Obě fóra v halách č. 20 (Logistics 4.0) a č. 21 (Logistics Solutions), stejně jako Logistics 4.0 Hub v hale č. 24, měla velmi dobrou návštěvnost. To svědčí o tom, že se i zde nacházíme na dobré cestě, i když je leckde ještě nutná optimalizace.

 

4) Jak bude vypadat další ročník akce?

 

Na kvalifikovanou odpověď je zatím ještě brzy. Téma logistiky však budeme v rámci veletrhu HANNOVER MESSE plynule rozšiřovat. Společně s partnery jsme nyní začali vyvíjet koncepce na léta 2019 a 2020. Silnější integrace se projeví především ještě ve větší blízkosti k tématům Digital Factory, robotizace, autonomizace nebo spolupráce člověka a stroje.

 

5) Je něco, na co jsme se nezeptali, ale k čemu byste se chtěl vyjádřit?

 

CeMAT žije v rámci celosvětové sítě. Veletrhy CeMAT jsou pro branži intralogistiky vynikajícími platformami pro prezentaci produktů a inovací na nejdůležitějších trzích světa před publikem v příslušných zemích a regionech. Vzhledem k celosvětovému významu veletrhu CeMAT pro mezinárodní branži intralogistiky se koná šest dalších regionálních veletrhů CeMAT, a to v Turecku, Itálii, Rusku, Číně, Austrálii a Indonésii.

Die Weltleitmesse für Intralogistik und Supply Chain Management.
AutoStore, Stop Airhousing – Start Warehousing,
Halle 21, Stand H24
Die Weltleitmesse für Intralogistik und Supply Chain Management.
STILL GmbH, Freigelände, P35
HANNOVER MESSE 2018 – Weltleitmesse der Industrie / CeMAT – Die Weltleitmesse für Intralogistik und Supply Chain Management
Reklama v článku VLASTNÍ
DPP