[quote]Moderní mobilní terminály Zebra TC51 na platformě Android, vysoce odolné skenery DS3678 pro čtení na dlouhé vzdálenosti nebo například kapesní snímače CS4070 určené pro pickery dodala společnost Aimtec novému distribučnímu centru společnosti Weltbild. Dodávce předcházela odborná konzultace s technickým ředitelem Petrem Stejskalem, který s detailní znalostí logistických procesů pomohl navrhnout ideální řešení hardwarového vybavení. Weltbild se na Aimtec obrátil v srpnu 2017, aby pro něj zajistil plynulý chod skladu během vysokého vytížení v průběhu vánoční sezony. Krátký čas dodávky nebyl pro Aimtec překážkou.[/quote]

Digitalizace a redesign skladových procesů

Velký centrální distribuční sklad německého knihkupectví Weltbild dodává zboží do více než 140 poboček a také obsluhuje tisíce koncových zákazníků nakupujících online. Ve skladu v Boru u Tachova přitom využívá nezbytný WMS systém. Weltbild se rozhodl pro další zefektivnění svých procesů a pro kompletní bezpapírové řízení logistiky. S více než dvacetiletými zkušenostmi Aimtec pomohl zajistit nejvhodnější hardware pro kritické skladové procesy. Během velmi krátké doby otestoval a následně dodal vybrané modely zařízení, aby podpořil bezchybné fungování dodávek během vánoční špičky.

Evidence pohybu zboží pomocí mobilních terminálů

Distribuční centrum přistoupilo k elektronické evidenci veškerých skladových pohybů pomocí skenování čárových kódů zboží. S firmou Aimtec společnost Weltbild konzultovala výběr vhodného zařízení pro procesy příjmu zboží, zaskladnění a vychystávání zákaznických objednávek. Po domluvě se zákazníkem byly dodány moderní multifunkční terminály Zebra TC51 s velkým, vysoce kvalitním displejem, dlouhou výdrží baterie a s odolností v průmyslovém prostředí. Téměř 150 kusů mobilních terminálů používají operátoři připevněné na zápěstí pomocí speciálního pouzdra. To jim dává volnost při manipulaci zboží současně s neustálou dostupností informací. Pro příjem a zaskladnění pomocí vysokozdvižných vozíků terminály TC51 doplňuje 28 long-range snímačů Zebra DS3678, které umožňují snímat čárové kódy z několika metrů. Posledním typem skenerů bylo 120 malých Zebra CS4070, které jsou určeny pro pickery. Ty jsou s mobilním terminálem TC51 spojeni přes Bluetooth, stejně tak jako skenery řady DS3678.

Integrace hardwaru a softwaru

Klíčovým prvkem dodávky bylo napojení zařízení na WMS systém pomocí Citrix klienta. Aimtec doporučil pokročilou konfiguraci pomocí nástroje výrobce – StageNow. Zároveň zajistil „zamknutí“ uživatele v aplikaci WMS pomocí implementace nástroje Enterprise Home Screen. Základní dodávka hardwaru byla realizována v rekordně krátkém čase dvou týdnů, který Aimtec zvládl díky proaktivní spolupráci s výrobcem Zebra a klientem.

Christian Sailer, výkonný ředitel Weltbild o spolupráci řekl:

„Aimtec byl pro nás spolehlivým a kompetentním partnerem při zavádění bezpapírových procesů ve skladu v Boru u Tachova, stejně tak při rychlé integraci nového software a hardware vybavení.“

„Weltbild jsme přesvědčili našimi znalostmi o mobilních terminálech a logistických procesech. Byli jsme schopni porozumět potřebám centrálního skladu a doporučit vhodná hardwarová zařízení. Zároveň jsme byli schopni je přímo napojit na zákazníkovy informační systémy,“ doplňuje k dodávce Petr Stejskal, Technical & Support Director ze společnosti Aimtec.

Weltbild Gruppe

Weltbild je největším multikanálovým knihkupcem v Německu, který je se svými 83 % nejznámější knihařskou značkou v Německu (BrandIndex). Společnost Weltbild, založená v roce 1948 jako katolické vydavatelství, je jednou z předních evropských společností v oblasti knih, médií a internetu pod jediným akcionářem Droege Group AG. Prostřednictvím internetových obchodů, přímého marketingu, vlastních poboček a sociálních sítí přicházejí k Weltbildu miliony zákazníků. Weltbild je číslem 2 v on-line knižním obchodu a jako spoluzakladatel úspěšné aliance tolino číslem 3 v rostoucím segmentu digitálních knih.

AIMTEC a. s.

Pomáháme průmyslu stát se digitálním. Přinášíme špičkovou konzultační expertizu ve výrobě a logistice a unikátní přístup k implementaci vlastních softwarových řešení. Přes dvacet let se specializujeme na digitalizaci výroby a logistiky. Došli jsme k přesvědčení, že s novými digitálními technologiemi a přístupy zvládneme standardní implementační projekt za dobu blížící se třetině jeho dnešní délky. Pracujeme pro zákazníky po celém světě, v různých kulturách a s rozličnými přístupy k řízení. Vidíme svět, ve kterém manažeři dokážou převést své firmy do digitální budoucnosti téměř sami díky našim vynikajícím expertním znalostem a inovativním softwarovým řešením.

DPP