DPP

V rámci ustavujícího zasedání výboru drupa, které se konalo v druhém únorovém týdnu, byl jmenován Dr. Andreas Pleßke, generální ředitel Koenig & Bauer AG novým předsedou tohoto orgánu. Jeho zástupcem zůstává Wolfgang Poppen, Managing Partner, Freiburger Druck GmbH & Co. KG, který je zároveň i prezidentem Bundesverband Druck und Medien e.V.

Oba kandidáti byli zvoleni jednomyslně. Dr. Andreas Pleßke vystřídá v úřadu Clause Bolzy-Schünemanna, který předsedal výboru drupa od roku 2012 a v současnosti odchází do důchodu.

„Je to pro mě velká čest, stát se předsedou výboru po panu Bolzovi-Schünemannovi. Rád bych poděkoval všem členům výboru za jejich důvěru,“ zdůraznil Dr. Pleßke a pokračoval: „Jsem potěšen, že mohu aktivně přispívat k utváření dalšího rozvoje a drupy s výhledem na i na komerční posílení tohoto jedinečného předního světového veletrhu.“

Wolfgang Poppen, kterého potěšilo jeho znovuzvolení, dodal: „drupa znamená inovace a technologické premiéry v neustále se vyvíjejícím odvětví polygrafického průmyslu a tisku.“

 

Příští drupa se bude konat na düsseldorfském výstavišti od 28. května do 7. června 2024 a zaměří se na trendy digitalizace a udržitelnosti. Přihlášky vystavovatelů jsou již nyní otevřeny online na www.drupa.com.

Výbor drupa byl založen jako součást prvního veletrhu drupa již v roce 1951 a je složený ze stejného počtu vystavovatelů a návštěvníků. Jeho úkolem je podpora a poradenská činnost pro Messe Düsseldorf ohledně dalšího koncepčního rozvoji tohoto předního veletrhu. V současné době je ve výboru zastoupeno šest průmyslových sdružení.