Zdroj: Freeimage.com
Invoitix

[quote]Společnost Virgin Hyperloop One, za kterou stojí britský miliardář Richard Branson, chce v Indii vybudovat superrychlý dopravní systém. Ten by cestu mezi městem Púna a chystaným letištěm v Bombaji zkrátil na 25 minut, čímž by cestující ušetřili asi tři hodiny času. Informovala o tom agentura Bloomberg.[/quote]

Branson je zakladatelem společnosti Virgin Group. V neděli podepsal v Bombaji předběžnou smlouvu o vybudování vysokorychlostního transportního systému hyperloop, který má cestující a náklad přepravovat v kapslích podtlakovými trubkovými tunely. S konceptem hyperloop přišel poprvé v roce 2013 americký vizionář Elon Musk.

Předváděcí trať by měla být vybudována během dvou až tří let od podpisu smlouvy. V druhé fázi pak celá trasa Púna-Bombaj do pěti až sedmi let.

Bransonův projekt by podle Virgin Hyperloop One mohl Indii za 30 let provozu ušetřit kolem 55 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč).

,,Myslím, že projekt Virgin Hyperloop One by mohl mít na Indii ve 21. století stejné dopady, jaké měly vlaky ve století dvacátém,“ uvedl Branson.

,,Trasa Púna-Bombaj je ideálním prvním koridorem pro celostátní hyperloopovou síť,“ dodal.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP