[quote]Letecká společnost British Airways rozprodá část své mnohamilionové sbírky uměleckých předmětů. Britská firma, která se potýká s dopady koronavirové krize, totiž potřebuje hotovost. Informují o tom dnes britská média. Kolekce zahrnuje obrazy současných malířů, jako jsou Damien Hirst, Bridget Rileyová nebo Peter Doig.[/quote]

Má se za to, že k prodeji bylo vybráno nejméně deset děl, i když není známo, kterých. Jedno z nich by mělo mít hodnotu více než milionu liber (29,7 milionu Kč).

List Evening Standard uvedl, že dražbou byla pověřena aukční síň Sotheby’s a že dražba se má uskutečnit co nejdříve.

Nejcennějším kusem v držení aerolinek by mělo být dílo Bridget Rileyové. Podle jednoho ze zdrojů má „nejméně sedmičíselnou hodnotu“. Firma jej vlastní více než 30 let, přičemž jeho hodnota se od nákupu výrazně zvýšila.

Stejně jako v případě většiny leteckých společností postihl finance British Airways výpadek letecké dopravy kvůli koronavirové krizi. Podnik plánuje propustit asi 12.000 zaměstnanců, z toho více než 1000 pilotů.

Odborová organizace Unite dnes uvedla, že se obrátila na Evropskou komisi (EK) s námitkou proti akvizici španělské letecké společnosti Air Europa, o kterou usiluje firma IAG, mateřský podnik British Airways. Nelíbí se jí, že IAG na jedné straně plánuje propouštět, ale na straně druhé se chystá koupit jinou společnost za více než miliardu eur (26,7 miliardy Kč).

 

Zdroj : ČTK