DPP

[quote]Celní odbavení na dálku bez fyzické přítomnosti v celní agentuře, si v posledním roce získalo značnou oblibu kvůli řadě faktorů, zejména včetně omezení souvisejících s pandemií. Digitalizace celních systémů nejen zlepšila procesy odbavení, ale také vedla k významným úsporám pro zákazníky.[/quote]

 

“V poslední době se více než 50 % celního odbavení v celních agenturách AsstrA v Białystoku a Kuźnici provádí na dálku. Tento způsob odbavení má pro zákazníky mnoho výhod. Když například řešíme velké zásilky z Číny – část zboží přijíždí vlakem, část kamiony a část lodí do přístavu Gdaňsk – stále můžeme celou objednávku odbavit v jedné celní agentuře. Práce s klienty tímto způsobem umožňuje poskytovat komplexní služby trvale vysoké kvality,“ zdůrazňuje Dorota Klim-Siemieńczuk, manažerka celní agentury AsstrA Polska v Kuźnici.

 

Při deklaraci zboží se samotný postup nemění. Rozdíl je v tom, že dokumenty, které by byly fyzicky předloženy při celním odbavení, lze nyní poslat e-mailem agentuře poskytující služby celního odbavení na dálku.

 

“Dálkové odbavení má hmatatelné výhody nejen pro podniky obchodující se zbožím v mezinárodním měřítku, ale také pro dopravce, kteří mají větší flexibilitu při výběru místa a času celního odbavení. Při tomto způsobu manipulace ani zboží, které se nakládá v pátek po agenturní pracovní době, neleží celý víkend ladem. Zákazník může zboží nahlásit v průběhu 24 hodin denně na vhodném místě kdekoli v zemi. Díky digitalizaci se nám daří zkrátit prostoje vozidel a udržet mezinárodní dodávky v hladkém chodu,“ dodává Dorota Klim-Siemieńczuk.

 

AsstrA-Associated Traffic AG v rámci svého portfolia mezinárodních přepravních a logistických služeb poskytuje podporu při celním odbavení v Německu, Litvě, Bělorusku, Rusku a Polsku. Celní zprostředkovatelé AsstrA v Polsku se nacházejí na Car Terminal Koroszczyn, v Białystoku a na hraničním přechodu Kuźnica.

 

Zdroj : ČTK