[quote]Výzkumný Ústav Železniční (VÚZ), dceřiná společnost Českých drah, dokončil vstup na slovenský trh, kde bude působit prostřednictvím své společnosti VUZ Slovakia. Podnik bude poskytovat hlavně služby posuzování interoperability techniky na železnici. Dnes o tom informoval VÚZ v tiskové zprávě. Firma chce v budoucnu expandovat i na další zahraniční trhy[/quote]

Podle generálního ředitele ústavu Martina Bělčíka je pro firmu Slovensko přirozeným trhem. „Naše společnost dozrála do bodu, kdy jedním z pilířů naší strategie je postupná expanze na zahraniční trhy a rozvoj služeb mimo zkušební centrum ve Velimi. Cílem naší slovenské dceřiné společnosti VUZ Slovakia s.r.o. je, mimo obchodní zastoupení, přinést našim slovenským zákazníkům vysoce specializované služby autorizované osoby ve stejně vysoké kvalitě, jakou poskytujeme zákazníkům v ČR. Otevření naší pobočky na Slovensku vnímáme tak, že se vracíme domů,“ uvedl.

Řízením rozvoje slovenské firmy a jejím jednatelem se stal dosavadní technický ředitel a člen představenstva VÚZ Ondřej Fanta. Podle něj VUZ Slovakia chce nabídnout místní železniční infrastruktuře větší pozornost než doposud, například i v rámci rozšiřování zabezpečovacího systému ETCS. V oblasti vozidel pak firma chce poskytovat plnohodnotné podklady pro schválení pro provoz v ČR i na Slovensku, brzy tak rozšíří služby i o další aktivity. „Slovenská pobočka je odrazovým můstkem pro expanzi na evropský trh a počítáme s rozšiřováním i na další trhy. VÚZ se brzy zařadí po bok známých evropských značek jako je TÜV či SGS,“ podotkl Fanta.

Výzkumný Ústav Železniční je společností specializovanou na poskytování odborných služeb a komplexních řešení v oblasti posuzování, certifikace a zkušebnictví železničních vozidel, železničních systémů a drážní dopravy. Zákazníky firmy jsou zejména výrobci kolejových vozidel a komponentů pro železniční systémy a drážní dopravu, vlastníci železniční infrastruktury, provozovatelé dráhy i drážní dopravy, státní orgány a instituce. VÚZ využívá ke své činnosti zkušební centrum ve Velimi.

 

Zdroj : ČTK