Za zhruba 306 milionů eur (asi 7,5 miliardy korun) kupuje český poskytovatel platebních a dalších technologických služeb pro autodopravce W.A.G. payment solutions, vystupující pod značkou Eurowag, polskou skupinu Inelo.

Eurowag získá Inelo od fondu investiční skupiny Innova Capital, European Telematics Holding a dalších vlastníků. Inelo poskytuje například služby pro satelitní sledování vozidel či správu pracovního času řidičů. Do sítě Eurowagu nákupem přibude 87.000 kamionů, které využívají služby Inela. Podle serveru se tak zdvojnásobí počet vozů, od kterých Eurowag získává data.

Zakladatel a výkonný ředitel Eurowagu Martin Vohánka sdělil na webu společnosti, že koupě Inela přinese firmě posílení pozice ve střední a východní Evropě i větší rozsah služeb. Eurowag podle něj díky Inelu získá nové produkty do platformy pro řízení pracovní doby. Inelo mimo jiné také poskytuje úřadům ve 23 zemích nástroje pro kontrolu mezinárodní silniční dopravy.

W.A.G. payment solutions (Eurowag) za první pololetí letošního roku dosáhl podle HN.cz zisku před zdaněním 13,4 milionu eur (přes 328 milionů korun) při příjmech 1,16 miliardy eur (asi 28,4 miliardy korun). O rok dříve činil zisk před zdaněním v přepočtu zhruba 304 milionů korun a příjmy 19,2 miliardy korun. Společnost vznikla v roce 1995. Má přes 1500 zaměstnanců a 18 poboček v Evropě a na Blízkém východě.

Zdroj  :ČTK