DPP

Dne 27.března proběhla na půdě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi letošní výroční členská konference České logistické asociace.

Program nabídnul jak standardní body věnované především hospodaření ČLA v uplynulém roce a plánům na rok 2024, tak i zajímavosti z prostředí současného automobilového průmyslu a novinky z aktivit ČLA i ELA, jejímž je ČLA dlouholetým členem.

Soutěž Logistický projekt roku, jako jednu z nosných aktivit ČLA, asociace každoročně vyhlašuje v souladu s podmínkami tradiční celoevropské soutěže s názvem ELA Awards. Ta probíhá ve formátu podobném fotbalové Lize mistrů, kdy v evropském kole vždy soutěží vítězné projekty jednotlivých národních soutěží.

Výroční konference se nesla ve znamení nových aktivit, jež jsou určeny především pro členy asociace. Na programu byla informace o novém přístupu ELA k evropským certifikačním zkouškám logistických profesionálů a expanzi do dalších oblastí cestou zřizování nových Národních certifikačních center daleko za hranicemi Evropy. Jednou z novinek, které byly v rámci konference v souvislosti s ELA certifikací představeny, je projekt ELA Club iniciovaný Evropskou logistickou asociací. Jedná se o společnou platformu, jejímž cílem je nabídnout propojení absolventů národních certifikačních programů v rámci širokého evropského prostoru. Cílem ELA certifikace je zvyšování úrovně kvalifikace evropských logistických odborníků a tím jejich uplatnění na trhu práce na národní i evropské úrovni.

Dále byly zmíněny nové aktivity ELA, jako jsou workshopy a online webináře pořádané národními asociacemi ELA k jednotlivým aktuálním tématům jako aktivity odborného formátu. Pozvánky k účasti na těchto akcích budou postupně distribuovány jednotlivým členům a zveřejňovány na webových stránkách ČLA.

V rámci programu jako Keynote speaker vystoupila Ing. Lenka Grešlová, vedoucí plánování logistiky zahraničí a agregátů ŠKODA AUTO, s prezentací vítězného projektu loňského ročníku soutěže Logistický projekt roku ČLA, Logistika baterií pro elektro mobily – celokoncernové řešení.

Součástí výroční konference letos byla exkurze do výrobních prostor společnosti ŠKODA Auto, konkrétně do lisovny a na montážní linku, kde si účastníci mohli prohlédnout technologické postupy a procesy výroby.

Na závěr konference Ing. Miroslav Rumler, vice president ČLA, poděkoval všem členům za jejich účast na konferenci, zapojení do stávajících aktivit a požádal je o poskytnutí podnětů pro další společné projekty umožňující vzájemnou synergii.

Budeme se těšit na shledanou při příležitosti dalších letošních společných akcí.

Zdroj: ČLA