Škoda Group pokračuje v úspěšně spolupráci se strojírenským gigantem Wabtec a pracuje na výrobě dalších mechanických pohonů pro lokomotivy do Kazachstánu. Skupina již americké společnosti v uplynulých letech dodala vybavení pro více než 50 lokomotiv. Nový kontrakt počítá s dodávkami pro další 26 lokomotiv a má hodnotu přes 300 milionů Kč. mil. Kč. Dodávka bude uskutečněna během roku 2023. Škoda Group je součástí skupiny PPF.

  „Lokomotivy musí v zvládnout velmi náročné podmínky, které v Kazachstánu panují. Je zde tedy obrovský důraz na kvalitu a trvanlivost. Jsem rád, že touto zakázkou dokazujeme, že jsme schopni s našimi výrobky uspět v celosvětovém měřítku a u těch nejvýznamnějších světových zákazníků,“ sdělil Jaromír Šilhánek, Prezident produktové řady Electrical Systems and Components ve Škoda Group.

 Dodávka pro lokomotivy obsahuje celkem 156 kompletních mechanických trakčních pohonů (šest pro každou lokomotivu), které zahrnují motor, převodovku a dvojkolí. Stroje budou jezdit v náročných podmínkách středoasijského regionu, budou tak muset odolávat extrémnímu rozpětí teplot od minus 55 do plus 55 stupňů Celsia.

Náročné schvalování do náročného prostředí

Všechny pohony před nasazením do provozu projdou systémem testů a zkoušek – lokomotivy jsou sice určeny pro Kazachstán, ale schvalovány jsou podle velmi náročných ruských norem a standardů GOST. Firma tak musí například úspěšně doložit zkoušky životnosti jak jednotlivých dílů, tak i celých setů, což představuje testování kompletního pohonu včetně převodovky a dvojkolí. Nové lokomotivy se kompletují přímo v Kazachstánu.

DPP