Zdroj: Pixabay.com

[quote]Hlavní leader na poli tisku a zpracovatelských strojů pro oblast flexibilních i lepenkových obalů, společnost BOBST představil v červnu v rámci openhouse Competence 18 ve švýcarském Laussanne zajímavé spojení inspekce v reálném čase se zapojením virtuální reality. Jedná se o digitální inspekční prosvětlovací stůl, který operátorovi slouží ke kontrole řady sledovaných faktorů.[/quote]

Společnost BOBST je na trhu již téměř 130 let a v současnosti je synonymem kvality především ve výrobě zpracovatelských (výsek, lepičky, zlatičky) a tiskových (flexotisk, hlubotisk) strojů. Stejnou důležitou roli však společnost přikládá i doplňujícím segmentům, náhradním dílům a především servisu.

Digitální inspekční prosvětlovací stůl

Novinkou je stůl sloužící k inspekci tisku, registračních značek i výrobních linek. Jedná se o samostatně stojící zařízení, které bylo navrženo pro zvýšení produktivity a pokročilé odstranění chyb při tisku. Digitální projekce umožňuje kontrolu přesnosti tisku u již vytištěných archů, ale i inspekci konstrukce (přesnost sekacích, rýhovacích a dalších linek). HD projektor lze přepínat podle toho, co vše chce operátor u vzorku kontrolovat.

Digitální inspekce v akci

Digitální stůl nabízí i další řadu funkcí – včetně tvorby řady analýz, sledování kvality a řízení výkonu. Samozřejmostí je i možnost využívání standardního osvětlení D50. Hned při uvedení na trh byl mezi zákazníky o něho velký zájem a BOBST v současnosti řeší již řadu zakázek.