Dozorčí rada Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) zvolila předsedu a tři místopředsedy. V čele po pondělním zasedání rady zůstal dosluhující náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě), místopředsedy se stali dopravní specialista Jan Marek, zaměstnanec Roman Slanina a další primátorův náměstek Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). ČTK to sdělila mluvčí společnosti Aneta Řehková.

Dozorčí rada se také rozhodla potvrdit mandát dvou členů představenstva – řediteli podniku Petru Witowskému a technickému řediteli Janu Šurovskému. Krok má zajistit přechodné zachování stability podniku do zvolení nového vedení hlavního města, na kterém se strany po zářijových volbách stále nedohodly.

Witovskému a Šurovskému členství v představenstvu končilo k 20. prosinci, dozorčí rada ho tedy obnovila. Současně doporučila představenstvu DPP, aby Witowski pokračoval ve funkci předsedy. Vedení firmy toto doporučení vyslechlo a v úterý zvolilo Witowského znovu do funkce předsedy představenstva DPP.

Dozorčí rada současně rozhodla o zrušení vyhlášených výběrových řízení na pozice ředitelů DPP a přípravě nových, které budou dohodnuty už s novým vedením Prahy, uvedl Scheinherr.

„Všichni členové představenstva jsme si plně vědomi toho, že nás čeká obhajoba našich mandátů před novým vedením hl. m. Prahy. Budeme se jí účastnit se vší vážností a respektem k akcionáři, zaměstnancům i zákazníkům Dopravního podniku hl. m. Prahy,“ sdělil v tiskové zprávě Witowski.

„Pokud bychom nepotvrdili mandát dosavadním členům představenstva Petrovi Witowskému a Janu Šurovskému na další období, představenstvo DPP by do doby zvolení nové Rady hl. m. Prahy pracovalo jen v tříčlenném složení a v případě jakékoliv mimořádné události by se stalo neusnášeníschopné. S tím si u největší městské firmy, která zajišťuje fungování MHD v Praze, nemůžeme dovolit hazardovat,“ uvedl Scheinherr. Zvolené řešení projednal a dohodl s předsedy zastupitelských klubů napříč politickým spektrem, tedy s koalicí Spolu, ANO, Piráty, Praha sobě a Starosty.

Představenstvo DPP tedy dál pracuje v plném složení a dozorčí rada DPP má v současnosti 13 členů. Tento týden se sešla rada v obměněném složení s pěti členy zvolenými za zaměstnance DPP a pěti členy, které na začátku prosince zvolila městská rada. Dopravní podnik je největší městskou firmou, zaměstnává asi 11.000 lidí a má na starosti provoz MHD.

DPP v poslední době čelil tlaku v souvislosti s korupční kauzou Dozimetr, v níž je obviněno několik lidí, kteří podle policie organizovali v podniku korupci a mezi které patří i například jeho bývalý finanční ředitel Matej Augustín nebo někdejší člen dozorčí rady a náměstek primátora Petr Hlubuček (dříve STAN). Podle dřívějšího vyjádření Witowského provoz podniku kauzou zasažen nebyl, ale na jeho management vliv má.

Zdroj  :ČTK

DPP