[quote]Francie chce vytvořit fond s cílovou částkou jedné miliardy eur (26,6 miliardy korun) jako součást nouzového plánu na podporu leteckého průmyslu. Plán má být představen v příštích dnech, informoval dnes podle agentury Reuters francouzský státní tajemník zodpovědný za dopravu Jean-Baptiste Djebbari.[/quote]

Zdroje obeznámené s návrhem už minulý týden uvedly, že vláda a zástupci průmyslu jednají o vytvoření miliardového investičního fondu řízeného soukromými subjekty. Pomoci má malým dodavatelům v oblasti leteckého průmyslu při zotavení z koronavirové krize.

„Pro jeden z fondů je to víceméně cíl,“ potvrdil Djebbari miliardovou cílovou částku v rozhovoru s rozhlasovou stanicí LCI, aniž by sdělil další podrobnosti.

Plán podle něj má zejména ochránit francouzské firmy v leteckém odvětví před převzetím zahraničními firmami. Djebbari poukázal na zájem čínských společností, které podle něj „dělají nabídky v době, kdy jsou (francouzské firmy) v potížích“. Stejně jako v plánu na záchranu domácího automobilového průmyslu, představeném v květnu, má být podpořena také zaměstnanost.

 

Zdroj : ČTK