Hasiči v Jihomoravském kraji za pátek a sobotu častěji vyjížděli k dopravním nehodám, evidují jich dohromady 23. Zranilo se při nich 23 lidí, nikdo zřejmě nezemřel. Na webu hasičů o tom informoval mluvčí Štěpán Komosný. Hasiči vyjíždějí k dopravním nehodám například v případech, kdy je třeba vyprostit zaklíněné lidi ve vozech či je třeba zlikvidovat únik provozních kapalin z vozu. K dopravním nehodám vyjíždějí podle svých statistik v průměru sedmkrát za den.

Poslední dva dny nehod přibylo. „Za pátek jsme jich evidovali 14 a se sobotou bylo 23 dopravních nehod. U těchto událostí se zranilo 23 osob. Naštěstí se všechny nehody obešly bez úmrtí,“ uvedl mluvčí.

Nejčastěji hasiči vyjížděli k nehodám v Brně, a to k sedmi, na Brněnsku jich bylo pět, na Vyškovsku a Znojemsku čtyři. Na Blanensku při dopravních nehodách zasahovali dvakrát, na Břeclavsku jednou. Žádnou nehodu, u které by zasahovali, neevidují na Hodonínsku.

Hasiči vyjeli například nehodě na Znojemsku, kde narazil vůz do stromu. Nehoda si vyžádala dva zraněné, které předali do péče záchranářům. „Hasiči provedli protipožární opatření a unikající provozní kapaliny zasypali sorbentem,“ popsal zásah mluvčí. Zasahovali i u Žerůtek na Znojemsku, kde se srazily dva osobní vozy. „Zde jsme museli jednu osobu vyprostit a další tři osoby byly zraněné. Místo jsme zabezpečili proti požáru a následně odklidili trosky po nehodě z komunikace,“ uvedl Komosný. U Bořitova na Blanensku se střetl osobní vůz s motorkou, na které jeli dva lidé. Oba skončili v nemocnici.

Hasiči vyjíždějí k dopravním nehodám, při nichž je například zapotřebí vyprostit lidi, kteří jsou uvěznění nebo zranění v havarovaných autech. Nebo například tehdy, když je třeba zamezit požáru či zlikvidovat požár nebo únik nebezpečných látek z vozidel. Hasiči také poskytují první pomoc zraněným, zajišťují bezpečnost na místě nehody či odstraňují následky nehody a uvolňují komunikaci.

Zdroj: ČTK

DPP