[quote]Společnost Securikett se specializuje na řešení v oblasti inteligentních obalů. Nově uvedla na trh novou smart samolepicí pásku, která přináší vyšší úroveň v oblasti zabezpečení, především při přepravě obalů.[/quote]

Přemisťování zboží během přepravy je jedním z problémů, který musí  online maloobchodníci řešit. V oblasti léčiv a zdravotních produktů by mohl nezajištěný způsob přepravy pro klienta (např. v případě padělaného zboží) dokonce představovat i zdravotní riziko. Online farmaceutické obchodování se vyznačuje řadou specifik, které je za každé situace potřeba dodržovat.

 

Padělky představují velký problém

V současné době se celosvětové ekonomické ztráty způsobené padělky a obchodem v zóně šedé ekonomiky odhadují na přibližně 600 miliard amerických dolarů. Podle zprávy OECD je 55% padělků uváděno do oběhu námořní dopravou a 44% padělků poštovní distribucí.

Z důvodu pokračujícího růstu elektronického obchodování se předpokládá další zvýšení množství odeslaných balíků, a tedy i bohužel i padělaného zboží.

Společnost Securikett je certifikovaná v oblasti bezpečnostního tisku, vývoje a výroby smart etiket a pásek odolných proti neoprávněné manipulaci a jako poskytovatel jedinečných kódovacích a IT řešení v oblasti zabezpečení produktů. Nyní podle pana Wernera Horna, MBA, generálního ředitele společnosti SECURIKETT Ulrich & Horn GmbH, uvedla na trh další významnou inovaci, která bude chránit obaly proti neoprávněné manipulaci i poté, co opustily výrobní podnik.

 

Nová bezpečnostní páska odolná proti neoprávněné manipulaci

Výzkumné oddělení společnosti Securikett intenzivně pracovalo na vývoji pásek pod vedením paní Marietty Ulrich-Horn. „Lepicí páska disponuje speciálními efekty a vyznačuje se nápadností. Nechybí VOID efekt ani výrazné změny barev, které jsou způsobeny snahou o jakékoli odstranění pásky, okamžitě tak informují zákazníky, zda bylo s obalem manipulováno nebo ne,“ říká paní Marietta Ulrich-Horn.

Technologie je velmi flexibilního rázu.  Pásky jsou nadimenzovány i pro vysoké teplotní výkyvy, díky nimž jsou ideálním řešením pro leteckou a námořní dopravu. Pásky prošly úspěšně celou  řadou testů, včetně mechanickými zátěžovými testy (např. Zkoušky pádem apod.).  Společnost má velmi přísná bezpečnostní opatření i v oblasti samotného prodeje. Ta prakticky znemožňují neregistrovaným společnostem nakupovat tyto pásky, které jsou vyráběny na míru, případně je zneužívat.

 

Zdroj  :SYBA