Zdroj: Pixabay.com
Invoitix

[quote]Přesně na míru zákazníka, v tomto případě švédské společnosti Skånemejerier, která patří ve Skandinávii k leaderům na trhu ve výrobě zrajících sýrů, společnost RPC Superfos navrhla a realizovala nový typ obalu. Klínovitě balené balení s kyslíkovou bariérou zajišťuje, že zákazníci nepotřebují při balení ani misku, ani kontakt s prsty, čímž jsou usnadněné hygienické požadavky. Důležitý je i velmi nápadný vzhled, díky kterému se sýry Allerum v regále neztratí.[/quote]

Pohodlí při balení i vybalování sýrů patří mezi hlavní požadavky při výrobě zrajících sýrů již od 50. let. Klínovitý tvar rovněž není žádnou novinkou, ale výrazný design ano. Sýr je na první pohled výrazně odlišen od konkurence a navíc posiluje i celkový brand výrobce. Sýr je automaticky v očích spotřebitele posunut do kvalitativně vyšší úrovně i díky kvalitě balení.

Praktické balení i účinná bariéra

Vstřikovaný typ obalu z PP obsahuje i etiketu s oxidační bariérou. Horní část je průhledná, aby se mohl spotřebitel přesvědčit o vzhledu sýru. Při jeho konzumaci obrátí obal, odstraní etiketu s oxidační bariérou. Základna obalu po odstranění etikety slouží jako podtácek, při uložení do lednice lze sýr opět otočit a tím zabránit jeho případnému vysychání.

Ekologie je ve Skandinávii trendy

Dalším benefitem nového obalu je jeho plná recyklovatelnost, což má pro firmu Skånemejerier, která patří mezi environmentálně a sociálně zodpovědné firmy (společnost z těchto důvodů např. nedávno přešla z vytápění fosilními palivy na dálkový způsob, z hlediska udržitelnosti velký význam.

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP