I letos dobrovolníci z Holdingu Šmídl rozdávali radost dětem v nízkoprahových zařízeních a klientům denních stacionářů. Za volant vánočně vyzdobeného kamionu usedl jako pokaždé nejzkušenější řidič Ivan Jurajda, který ve Šmídlu oslavil 31 let spolupráce. Letos ho čekaly jen tři zastávky – Vysoké Mýto, Litomyšl a Žamberk. Seznam obdarovaných institucí se ale naopak rozšířil, k těm již tradičním přibyly Stacionář Lávka, Chráněné bydlení Neratov a Domek Žamberk.

 

Vše začalo ve středu, 13. 12. 2023 v logistickém centru ve Vysokém Mýtě, kde dobrovolníci v převlecích za družinu skřítků obdarovali kolegy, kteří se zrovna na pracovišti nacházeli. Následně vyrazili s kamionem do vysokomýtského stacionáře Berenika, kde je čekaly rozzářené úsměvy jejich klientů. Odpoledne pokračovalo v Litomyšli, kde doprovodný program přilákal desítky kolemjdoucích.

 

Následující den dorazil vánoční kamion do žamberské centrály. Ani zde nechyběl pestrý doprovodný program. Dorazili klienti stacionáře Ústí nad Orlicí, žamberské Cesty pro rodinu a dalších regionálních institucí.

 

Přes oblevu a nepříliš zimní počasí byla atmosféra po oba dny přímo vánoční. „Potěšila nás hojná účast v Litomyšli, kde jsme byli letos poprvé. Samotné rozdávání dárků bylo doplněno o doprovodný program, jako malování na obličej pro děti, stánky s vánočními výrobky nebo taneček se skřítky. Akce se letos otevřela široké veřejnosti, děti, které nás navštívily a nakreslily obrázek s vánoční tematikou, byly odměněny malým dárkem. Dne 22. 12. 2023 jsme zavítali do Orlickoústecké nemocnice potěšit děti, které zde musely čekat na Ježíška.“ uvedla za organizátory Barbora Šulcová.

 

Děkujeme všem dobrovolníkům i partnerům, díky kterým jsme mohli rozdat stovky dárků a nespočet úsměvů. Vidět znovu po roce rozzářené oči obdarovaných je zážitek, který nás motivuje připravit Vánoční kamion na jeho cestu i v příštím roce.

Zdroj: Šmídl s. r. o.