Ministerstvo dopravy vybere čtyři náměstky pro nově sestavené sekce nejpozději do konce března. Výběrová řízení vyhlásí během tohoto týdne, náměstky budou vybírat speciální komise. Na dotaz ČTK to dnes řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Ministerstvo dopravy změní od března svou organizační strukturu, nově bude mít pět produktově zaměřených sekcí. Změny v pondělí schválila vláda.

S novou organizační strukturou bylo vedení resortu dopravy seznámeno podle Havlíčka už dříve, není proto nutné s vyhlášením soutěží čekat. Na každou sekci bude zvlášť ustavená komise, která bude náměstka vybírat. „Budou to lidé, kteří tomu danému úseku maximálně rozumí, tedy odborníci,“ podotkl Havlíček.

Připomněl, že do soutěží se budou moci přihlásit i stávající náměstci. Zúčastnit se tak může i současný první náměstek Tomáš Čoček, kterého v minulých týdnech vyzval k rezignaci premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli kontroverzní zakázce k dálničním známkám. Dalšími náměstky jsou v současnosti Ladislav Němec a Jakub Kopřiva. Dosud bylo na ministerstvu šest sekcí včetně úseku státního tajemníka. Dvě pozice náměstků byly neobsazeny.

Reorganizaci Havlíček ohlásil po svém nástupu do funkce ministra dopravy v závěru ledna. Úseky budou rozděleny podle produktového zaměření. Podle něj se tento systém osvědčil na ministerstvu průmyslu a obchodu, které vede současně s resortem dopravy. Nové úseky tak budou rozděleny na sekci pro ekonomiku a infrastrukturu, dále na úsek silniční a veřejné dopravy, třetí bude úsek drážní, vodní a letecké dopravy a zachován bude ze současné struktury úsek legislativní a právní. U všech sekcí bude vyhlášeno výběrové řízení na náměstka. Pátým úsekem je sekce státního tajemníka, kterým je Martin Vavřina, na jehož pozici soutěž vyhlášena nebude.

 

Zdroj : ČTK