V posledním kvartále loňského roku došlo k rozšíření portfolio KUKA Hygienic Oil (HO) o nejnovější model delta robota KR 3 D1200 společnosti KUKA. S maximální přesností pracuje s nosností až 6 kg. Určen je především pro segment potravin, léků nebo elektronických součástek.

Přestože má KR 3 D1200 jmenovité užitečné zatížení 3 kg, je dimenzován pro zatížení až 6 kg. Díky tomu je jedním z nejsilnějších delta robotů na trhu. Díky malým rozměrům se jedná o prostorově úspornou a efektivní variantu. Robot má dosah 1200 milimetrů a vertikální pracovní rozsah 350 milimetrů. Vysoká přesnost robota je ovlivněna malou tolerancí (opakovatelnost polohy +/- 0,1 milimetru, úhlovou opakovatelnost +/- 0,2°).

Vysokorychlostní roboty pro ještě větší automatizaci

Nový KR DELTA přesvědčí nevídanou rychlostí: např. při zatížení 1 kg je doba cyklu kratší než 0,32 sekundy. Aby se předešlo prostojům, byla KR DELTA navržen tak, aby byl obzvláště nenáročný na údržbu. Zapouzdřená ozubená kola s doživotním mazáním a samomaznými kulovými klouby tomu výrazně pomáhají. Díky tomu, že je vyroben převážně z uhlíkových vláken, je obzvláště lehký ale zároveň i stabilně robustní.

Průmyslový robot ve verzi Hygienic Machine

Při manipulaci s potravinami nebo léčivy vykazuje nový KR 3 D1200 další silné stránky: Standardně obsahuje potravinářsky nezávadná maziva H1, což jej kvalifikuje pro manipulaci s potravinami v sekundárních aplikacích. Zejména suché balené výrobky jako čokoláda, chléb nebo sladkosti jsou správnou volbou pro toto technologické řešení. Pro přímý kontakt se syrovými potravinami, tedy primárním sektorem tohoto odvětví, je více vhodný „starší bratr“, delta robot KR 3 D1200 HM (Hygienic Machine), uvedený na trh v roce 2021.

Zdroj  :SYBA