RegioJet získal od Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) vlastněné státem záruku za úvěry ve výši 375 milionů korun. Peníze chce dopravce využít pro další růst a inovace. Záruka na úvěrové financování až do výše 80 procent je důležitou podporou dalšího rozvoje, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Dopravce se chce expanzí vypořádat s negativními dopady koronavirové pandemie. „Růst plánujeme jak z hlediska rozšiřování provozu, tak například v oblasti investic do vozového parku, inovací a větší míry digitalizace provozu a služeb. Poskytnutá záruka ukazuje na důvěru, které se RegioJet a jeho rozvojové plány těší na finančním trhu,“ uvedl Ondrůj.

Poskytnutá záruka od EGAP neznamená přímou finanční pomoc, ale garanční podporu umožňující jednodušší a rychlejší přístup k úvěrovému financování. „Možnost snazšího získání úvěru využijeme především pro další rozvoj. RegioJet například aktuálně zakoupil dalších 11 vozů pro své dálkové vlaky, které hodlá využít jak pro stávající, tak i nové spoje, které plánuje otevřít například do Polska a na Ukrajinu. Také se připravujeme na co nejrychlejší obnovení plného provozu po odeznění stávající vlny pandemie. V prodeji již jsou jízdenky na Vánoce a nový jízdní řád, který vstupuje v platnost od 13. prosince,“ dodal Ondrůj.

RegioJet uzavřel dva úvěry u České spořitelny. Menší je na 120 milionů korun se zárukou na tři roky, větší na 255 milionů korun se zárukou na pět let.

„Pojišťovna EGAP k dnešnímu dni podepsala záruky Covid Plus se dvěma dopravci v součtu za 589 milionů korun. Celkově dosud schválila garance za úvěry v hodnotě 12,3 miliardy korun,“ dodal mluvčí pojišťovny Jan Černý.

 

Zdroj : ČTK