[quote]Renault Trucks učinil zásadní krok k transformaci městské dopravy oznámením podpisu smlouvy se skupinou Carlsberg o dodávce 20 modelů D Wide Z.E 26 t. Tato 100% elektrická nákladní vozidla budou dodána v průběhu letošního roku a provozována pivovarem Feldschlösschen, dceřinou společností této švýcarské skupiny.[/quote]

Renault Trucks věří, že transformace dopravy ve městech směrem k elektromobilitě pomůže zlepšit kvalitu života v centrech měst a snížit úroveň emisí CO2. Potvrzujícím krokem v tomto směru je podpis smlouvy se skupinou Carlsberg o dodání 20 kusů 100% elektrických vozidel Renault Trucks D Wide Z.E. do pivovaru Feldschlösschen ve Švýcarsku.

Bruno Blin, prezident Renault Trucks, řekl: „Toto je první smlouva uzavřená v takovém rozsahu v Evropě. Našim zákazníkům to potvrzuje skutečnost, že odvětví dopravy prochází významnou transformací a odráží průmyslovou a obchodní realitu: elektrická vozidla Renault Trucks opouští výrobní linky naší továrny a za několik týdnů budou v provozu na evropských silnicích.“

Těchto 20 modelů Renault Trucks D Wide Z.E. 26 t bude denně rozvážet pivo v okruhu 100 až 200 km a zásobovat zákazníky pivovaru Feldschlösschen z jeho 15-ti logistických center ve Švýcarsku.

Feldschlösschen, dceřiná společnost skupiny Carlsberg, se zavázala k logistice nulových emisí, což částečně plní prostřednictvím svých pivovarů a skladů propojených železnicí.

S kompletní nabídkou 100% elektrických vozidel od 3,1 do 26 t reaguje Renault Trucks na současné i budoucí požadavky svých obchodních partnerů, kteří zajišťují dopravu a distribuci v centrech měst. Vozidla jsou ideální také pro použití v komunálních službách, protože je jejich provoz tichý a umožňuje využití vozidel i během nočního klidu a nesnižuje kvalitu života obyvatel těchto oblastí.

Modely Renault Trucks D a D Wide Z.E. se vyrábí ve výrobním závodě Blainville ve Francii.

Technická specifikace Renault Trucks D Wide Z.E.
– Celková hmotnost vozidla: 26t / Hmotnost: 27t
– Rozvor: 3 900 mm
– 2 elektromotory s celkovým výkonem 370 kW (trvalý výstup 260 kW)
– Maximální krouticí moment elektromotorů: 850 Nm
– Maximální krouticí moment zadní nápravy: 28 kNm
– Dvoustupňová převodovka
– Úložiště energie: lithium-iontové baterie o celkové kapacitě 200 kWh.
– Dojezd: až 200 km

Zdroj : Renault Trucks